Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600KF vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10600KF (2020) та AMD Ryzen 7 7800X3D (2023) — представники різних поколінь, але обидва орієнтовані на продуктивні збірки. Перший — це перевірений 6-ядерник з розблокованим множником, другий — 8-ядерний гігант з 3D V-Cache, що спеціалізується на ігрових навантаженнях. Давайте розберемося, хто з них кращий для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i5 10600KF за всіма ключовими бенчмарками: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 73%, а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі. Ryzen також має кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але AMD досягає вищої продуктивності при меншому TDP). Якщо ваш бюджет дозволяє, 7800X3D — безкомпромісний вибір для ігор та робочих станцій. 10600KF залишається актуальним хіба що для бюджетних збірок на платформі LGA1200.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 7800X3D набирає 18193 бали в Cinebench R23, тоді як i5 10600KF — лише 10489, що робить AMD майже вдвічі швидшим у важких обчисленнях.
  • Одноядерна швидкість: 7800X3D показує 1785 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1391 у 10600KF — приріст 28% завдяки архітектурі Zen 4.
  • Ігрова продуктивність: завдяки 3D V-Cache Ryzen 7800X3D забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо у симуляторах та стратегіях, де частота кадрів критична.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але 7800X3D досягає значно більшої продуктивності на ват, що робить його холоднішим та економнішим.
  • Сумісність: i5 10600KF потребує материнської плати LGA1200 (чипсети 400/500 серій), а Ryzen 7800X3D — AM5 (B650/X670), що забезпечує доступ до DDR5 та PCIe 5.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 18193

GeekBench v6

File compression 558.7 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 55.7 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 160.8 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 208.8 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 174.9 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 38.5 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 60.5 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1758 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 7158 15319

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 29.5 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 26.6M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 212.5 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 812 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 14.2B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2918 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 14225 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-10600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4.1 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600KF Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i5 10600KF чи Ryzen 7 7800X3D?

Ryzen 7 7800X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій одноядерній продуктивності. Він забезпечує більше FPS у сучасних проектах, особливо у симуляторах та стратегіях.

Чи варто купувати Intel Core i5 10600KF у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК на платформі LGA1200 з можливістю розгону. Він все ще справляється з більшістю ігор, але поступається Ryzen 7800X3D у багатозадачності та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7800X3D досягає вищої продуктивності при меншому TDP (120W проти 125W у i5), що робить його більш вигідним у довгостроковій перспективі.

Чи можна використовувати i5 10600KF для відеомонтажу?

Так, але він значно поступається Ryzen 7800X3D у багатоядерних завданнях. Для професійного відеомонтажу та рендерингу краще обрати AMD, оскільки він майже вдвічі швидший у Cinebench R23.

Яка платформа дешевша: LGA1200 чи AM5?

Платформа LGA1200 (i5 10600KF) дешевша, оскільки використовує DDR4 та старі материнські плати. AM5 (Ryzen 7800X3D) потребує DDR5 та нових плат, що збільшує загальну вартість збірки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.