Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600KF vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10600KF та Apple M2 Pro — це два процесори з різною архітектурою та цільовим призначенням. Перший — класичний десктопний чип від Intel для збірки ПК, другий — флагманський ARM-процесор Apple для професійних Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Intel Core i5 10600KF за більшістю показників: однопотокова та багатопотокова продуктивність, швидкість роботи з файлами, компіляція коду та обробка зображень. Він також демонструє кращу енергоефективність. Однак i5 10600KF може бути цікавим для бюджетних ігрових збірок на платформі LGA1200, де важлива сумісність з відеокартами та доступна ціна. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для творчих завдань — M2 Pro буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M2 Pro перевершує i5 10600KF в одноядерному Geekbench 6 на 52% (2666 vs 1758) та в багатоядерному на 102% (14489 vs 7158).
  • Енергоефективність: M2 Pro має рейтинг енергоефективності 100, тоді як i5 10600KF — також 100, але за рахунок меншого TDP (125 Вт проти ~150 Вт у піку) та ARM-архітектури споживає значно менше електроенергії.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro має потужну вбудовану графіку (16 ядер), що дозволяє працювати з відео та 3D без дискретної відеокарти. i5 10600KF взагалі не має вбудованої графіки (позначка KF).
  • Швидкість роботи з даними: M2 Pro значно швидше стискає файли (1630 MB/s проти 558.7 MB/s) та компілює код (125.3 Klines/s проти 55.7 Klines/s).
  • Платформа та сумісність: i5 10600KF потребує окремої відеокарти та материнської плати з сокетом LGA1200, тоді як M2 Pro інтегрований у Mac і не підлягає апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 13876

GeekBench v6

File compression 558.7 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 55.7 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 160.8 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 208.8 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 174.9 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 38.5 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 60.5 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1758 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 7158 14489

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 29.5 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 26.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 212.5 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 812 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 14.2B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2918 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 14225 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i5-10600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 4.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 41x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600KF Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2432
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 6,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10600KF чи Apple M2 Pro?

Для ігор i5 10600KF може бути кращим вибором завдяки сумісності з потужними дискретними відеокартами та ширшій бібліотеці ігор для Windows. M2 Pro також здатний запускати ігри, але через обмеження macOS та емуляції продуктивність може бути нижчою.

Який процесор швидше в роботі з відео та фото?

Apple M2 Pro значно швидше обробляє зображення (126.3 images/s проти 60.5) та рендерить PDF (352.9 Mpixels/s проти 208.8). Його вбудовані медіа-енкодери прискорюють експорт відео, що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Чи можна встановити Intel Core i5 10600KF в ноутбук?

Ні, i5 10600KF — це десктопний процесор для настільних ПК. Він встановлюється в материнську плату з сокетом LGA1200 і потребує окремого охолодження. M2 Pro, навпаки, використовується в ноутбуках MacBook Pro та настільних Mac.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M2 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі (близько 30 Вт у піку проти 125 Вт у i5). Це робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати Intel Core i5 10600KF у 2024 році?

Якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і вже маєте сумісну материнську плату, i5 10600KF все ще може бути непоганим варіантом. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші процесори Intel 12-го покоління або AMD Ryzen.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.