Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11260H vs AMD Ryzen 7 Pro 6850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-11260H та AMD Ryzen 7 Pro 6850U — два потужні процесори для ноутбуків, але з різним призначенням. Перший належить до лінійки Tiger Lake H і орієнтований на ігрові та робочі станції, другий — представник серії Ryzen 6000U, створений для ультрабуків із високою енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 Pro 6850U випереджає Intel Core i5-11260H за більшістю показників: вищі одно- та багатоядерні бали в Cinebench R23 (1493 проти 1394 та 10032 проти 8990), Geekbench 6 та Passmark. Він також значно швидший у стисненні файлів (953.7 MB/s проти 448 MB/s) та компіляції Clang. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 Pro 6850U пропонує кращу інтегровану графіку (31 проти 26 балів). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у робочих завданнях та іграх з інтегрованою графікою, Ryzen 7 Pro 6850U — кращий вибір. Intel Core i5-11260H може бути актуальним у бюджетних ігрових ноутбуках, де важлива ціна.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 Pro 6850U має вищу однопотокову продуктивність (56 балів проти 52), що позначається на швидкості в більшості повсякденних завдань та ігор.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 7 Pro 6850U значно вища (19 балів проти 16), що підтверджується результатами Cinebench R23 (10032 проти 8990) та Geekbench 6 (8517 проти 6691).
  • Ryzen 7 Pro 6850U демонструє суттєво кращу швидкість стиснення файлів (953.7 MB/s проти 448 MB/s), що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon 680M (31 бал) потужніша за Intel UHD Graphics (26 балів), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i5-11260H вийшов у травні 2021 року, а Ryzen 7 Pro 6850U — у квітні 2022 року, тому AMD є новішою платформою з підтримкою сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1394 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 8990 10032

GeekBench v6

File compression 448 MB/sec 953.7 MB/sec
Clang compilation 54.4 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 119.2 pages/sec 184.5 pages/sec
PDF Renderer 202.3 Mpixels/sec 260 Mpixels/sec
Text processing 194.6 pages/sec 203.6 pages/sec
Background blur 36.1 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 50.5 images/sec 69.1 images/sec
Ray tracing 12.5 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1890 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 6691 8517

PassMark

Integer math 53.5 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 32.1 GOps/sec 43.1 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 197.1 MBytes/sec 250.6 MBytes/sec
Physics 723 Frames/sec 997 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2930 3235
Passmark CPU (багатоядерний) 15753 20799

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 20 квітня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-11260H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.1-2.6 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-26x 27x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 15-28 Вт
Сокет BGA-1787 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) AMD Radeon 680M
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 12
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,36 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11260H Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5-11260H чи AMD Ryzen 7 Pro 6850U?

AMD Ryzen 7 Pro 6850U має потужнішу інтегровану графіку (Radeon 680M), тому в іграх без дискретної відеокарти він буде швидшим. Однак з окремою відеокартою обидва CPU покажуть подібну ігрову продуктивність, хоча Ryzen має невелику перевагу в однопотоковій швидкості.

Чи варто вибирати Intel Core i5-11260H у 2024 році?

Так, якщо ви знаходите його в бюджетному ігровому ноутбуці. Він все ще здатен виконувати більшість завдань, але поступається Ryzen 7 Pro 6850U за продуктивністю та енергоефективністю, тому для нових проєктів краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5-11260H чи AMD Ryzen 7 Pro 6850U?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 Pro 6850U виготовлений за техпроцесом 6 нм, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання в реальних сценаріях.

Який процесор швидше працює з відеомонтажем та рендерингом?

AMD Ryzen 7 Pro 6850U швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності: у Cinebench R23 він набирає 10032 бали проти 8990 у Intel. Це дає перевагу в таких програмах, як Adobe Premiere Pro або Blender.

Чи підходить AMD Ryzen 7 Pro 6850U для роботи з великими обсягами даних?

Так, він значно швидше стискає файли (953.7 MB/s) та компілює код (64.7 Klines/s) порівняно з Intel (448 MB/s та 54.4 Klines/s), тому чудово підходить для архівації, розробки та аналізу даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.