Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11260H vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11260H та AMD Ryzen Z1 — це два мобільні процесори, орієнтовані на різні сегменти. Перший дебютував у 2021 році для ігрових ноутбуків, другий — у 2023 році як спеціалізоване рішення для портативних консолей. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU пропонують гідну продуктивність, але мають суттєві відмінності в архітектурі, енергоефективності та тестах. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 випереджає Intel Core i5 11260H майже за всіма показниками: вищі одно- та багатоядерні бенчмарки (Geekbench 6: 2290 проти 1890, Cinebench R23 багатоядерний: 9890 проти 8990), краща швидкість стиснення файлів (1008,9 MB/s проти 448 MB/s) та обробки тексту. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але Ryzen Z1 значно потужніший в іграх та робочих завданнях. Однак i5 11260H залишається актуальним для бюджетних ігрових ноутбуків, де ціна відіграє ключову роль.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має вищу однопотокову продуктивність (65 балів проти 52), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen Z1 набирає 9890 балів, тоді як i5 11260H — лише 8990, що свідчить про кращу роботу з важкими програмами.
  • Ryzen Z1 значно швидший у стисненні файлів (1008,9 MB/s) порівняно з i5 11260H (448 MB/s), що прискорює архівування та розпакування даних.
  • Інтегрована графіка у Ryzen Z1 оцінюється вище (34 бали проти 26), що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen Z1 вийшов у 2023 році, тоді як Intel Core i5 11260H — у 2021, тому Ryzen має сучаснішу архітектуру та підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1394 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 8990 9890

GeekBench v6

File compression 448 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 54.4 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 119.2 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 202.3 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 194.6 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 36.1 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 50.5 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 12.5 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1890 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 6691 8874

PassMark

Integer math 53.5 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 32.1 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 197.1 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 723 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2930 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 15753 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-11260H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.1-2.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-26x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1787 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 128 256
TMUs 8 16
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 16 4
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,36 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11260H Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11260H чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. У тестах він показує значно вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1796 проти 1394) та Geekbench 6.

Чи підходить Intel Core i5 11260H для робочих завдань?

Так, Intel Core i5 11260H справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та легким редагуванням. Однак для важких завдань, як-от відеомонтаж або 3D-моделювання, AMD Ryzen Z1 буде ефективнішим завдяки вищим багатоядерним показникам.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії. Однак AMD Ryzen Z1 забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи варто купувати Intel Core i5 11260H у 2024 році?

Intel Core i5 11260H все ще актуальний для бюджетних ноутбуків, але поступається новішим моделям. Якщо ви не потребуєте максимальної продуктивності, він може бути вигідним вибором за ціною.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen Z1 краще підходить для багатозадачності завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Passmark багатоядерний: 18778 проти 15753). Він швидше обробляє кілька програм одночасно.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.