Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11260H vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11260H та Apple M1 Pro — два процесори, що з'явилися у 2021 році, але належать до різних архітектурних світів. Перший — мобільний чип від Intel для ігрових та робочих ноутбуків на Windows, другий — флагманський ARM-процесор Apple для MacBook Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та тестах, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно випереджає Intel Core i5 11260H за більшістю показників: вищі одно- та багатоядерні бенчмарки (Geekbench 6: 2328 vs 1890 та 10305 vs 6691), краща енергоефективність та інтегрована графіка. i5 11260H залишається гідним варіантом для бюджетних Windows-ноутбуків, але M1 Pro пропонує краще співвідношення продуктивності та автономності для професійних завдань.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2328 проти 1890) та багатопотокову (10305 проти 6691), що забезпечує перевагу в більшості завдань.
  • У тесті Cinebench R23 M1 Pro набирає 12108 балів у багатоядерному режимі проти 8990 у i5 11260H, що свідчить про кращу роботу з відеомонтажем та рендерингом.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена у 100 балів, але M1 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка M1 Pro (34 бали) помітно потужніша за i5 11260H (26 балів), що важливо для легких ігор та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • У швидкості стиснення файлів M1 Pro (1230 MB/sec) майже втричі перевершує i5 11260H (448 MB/sec), що прискорює архівування та роботу з даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1394 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 8990 12108

GeekBench v6

File compression 448 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 54.4 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 119.2 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 202.3 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 194.6 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 36.1 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 50.5 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 12.5 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1890 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 6691 10305

PassMark

Integer math 53.5 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 32.1 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 197.1 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 723 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2930 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 15753 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 травня 2021 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i5-11260H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.1-2.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21-26x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1787 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 128 2048
TMUs 8 128
ROPs 4 64
Обчислювальні блоки 16 256
TGP 6-15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,36 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11260H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 11260H чи Apple M1 Pro?

Intel Core i5 11260H часто краще підходить для ігор через сумісність з Windows та більшу кількість оптимізованих ігор, хоча M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro замість Intel Core i5 11260H для роботи з відео?

Так, M1 Pro значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 12108 проти 8990), що прискорює рендеринг та експорт відео, особливо в оптимізованих програмах як Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 11260H чи Apple M1 Pro?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M1 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні, що забезпечує довшу автономність ноутбуків Apple.

Чи підходить Intel Core i5 11260H для професійних завдань?

Так, i5 11260H справляється з більшістю офісних та творчих завдань, але поступається M1 Pro у багатопотоковій продуктивності, тому для важкого рендерингу краще обрати Apple.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку (34 бали проти 26), що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.