Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11260H vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11260H та Apple M4 (8-Core) — два процесори, створені для різних платформ і завдань. Перший — мобільний чіп Intel 11-го покоління (Tiger Lake) для Windows-ноутбуків, другий — новітній ARM-процесор Apple для Mac. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та результатами популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i5 11260H за однопотоковою продуктивністю (90 балів проти 52) та інтегрованою графікою (63 проти 26). У Geekbench 6 M4 набирає 3671 бал в одноядерному тесті проти 1890 у i5, а в багатоядерному — 13670 проти 6691. Водночас Intel виграє за багатопотоковою продуктивністю в окремих синтетичних тестах (Passmark багатоядерний: 15753 проти відсутніх даних у M4). Однак M4 пропонує кращу енергоефективність і свіжішу архітектуру (2024 рік проти 2021). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і сучасна екосистема Apple — обирайте M4. Якщо ви прив’язані до Windows і бюджетних рішень — i5 11260H залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: 90 балів проти 52 у Intel Core i5 11260H, що підтверджується Geekbench 6 (3671 проти 1890).
  • Інтегрована графіка M4 (8-core GPU) набирає 63 бали проти 26 у i5 11260H, що робить її придатною для легкого редагування відео та ігор.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 (11228) на 25% вищий, ніж у i5 (8990), що свідчить про кращу оптимізацію ARM-архітектури.
  • Intel Core i5 11260H виграє в окремих синтетичних тестах, як-от Passmark багатоядерний (15753), але M4 не має аналогічного показника для прямого порівняння.
  • Apple M4 вийшов у 2024 році, тоді як i5 11260H — у 2021, що забезпечує M4 перевагу в енергоефективності та підтримці новітніх технологій (ARMv9, 4-нм техпроцес).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1394 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 8990 11228

GeekBench v6

File compression 448 MB/sec Немає даних
Clang compilation 54.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 119.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 202.3 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 194.6 pages/sec Немає даних
Background blur 36.1 images/sec Немає даних
Photo processing 50.5 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.5 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1890 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 6691 13670

PassMark

Integer math 53.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 32.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 50M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 22.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 9.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 197.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 723 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 13.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2930 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 15753 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 травня 2021 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M4
Номер моделі i5-11260H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.1-2.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21-26x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 20 Вт
Сокет BGA-1787 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 128 1024
TMUs 8 64
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 128
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,36 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11260H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 11260H чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 26), що дає перевагу в легких іграх. Однак для серйозних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти, а M4 обмежений екосистемою macOS.

Чи варто переходити з Intel Core i5 11260H на Apple M4?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність на ват, краща інтегрована графіка та сучасна архітектура. Але врахуйте, що M4 працює лише на Mac, а i5 — на Windows.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 використовує 4-нм техпроцес ARM, що в реальних умовах забезпечує менше енергоспоживання порівняно з 10-нм Intel.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Apple M4 (8-Core) завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності краще впорається з рендерингом і монтажем відео в Final Cut Pro.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM), обидва призначені для ноутбуків. Порівняння бенчмарків і рейтингів дає об'єктивну картину продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.