Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1130G7 vs AMD Ryzen 5 3550H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1130G7 та AMD Ryzen 5 3550H – це два популярні процесори для ноутбуків, які часто порівнюють. Перший вийшов у вересні 2020 року, другий – у січні 2019-го. Обидва належать до середнього сегменту, але мають різну архітектуру та призначення. Core i5 1130G7 орієнтований на тонкі та легкі ультрабуки, тоді як Ryzen 5 3550H частіше зустрічається в ігрових та продуктивних ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 1130G7 випереджає AMD Ryzen 5 3550H за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для повсякденних завдань, веб-серфінгу та офісних додатків. Однак Ryzen 5 3550H демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (4110 проти 3240), що може бути корисним для рендерингу та відеомонтажу. Якщо вам потрібен енергоефективний процесор для легкого ноутбука з хорошою швидкістю в однопотокових завданнях, обирайте Intel. Якщо ж пріоритет – багатозадачність та робота з важкими додатками, AMD буде кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 1130G7 значно швидший за одноядерними тестами (Geekbench 6: 1638 проти 1083, Cinebench R23: 1226 проти 936), що забезпечує кращу швидкість у більшості повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 3550H випереджає Intel у Cinebench R23 багатоядерному тесті (4110 проти 3240), але поступається в Geekbench 6 (3288 проти 5173) та Passmark (7766 проти 8545), що свідчить про кращу оптимізацію Intel у деяких сценаріях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), що робить їх однаково економними, але Intel має менше тепловиділення (TDP 15W проти 35W у AMD), що дозволяє використовувати його в тонших ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 1130G7 має кращу інтегровану графіку (19 проти 16), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та відео без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i5 1130G7 новіший (вересень 2020), ніж AMD Ryzen 5 3550H (січень 2019), що може впливати на підтримку сучасних технологій та сумісність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1226 936
Cinebench R23 (багатоядерний) 3240 4110

GeekBench v6

File compression 494.5 MB/sec 328.7 MB/sec
Clang compilation 28.7 Klines/sec 23 Klines/sec
HTML 5 Browser 103.7 pages/sec 88.4 pages/sec
PDF Renderer 143.4 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 97.7 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 60.1 images/sec 31 images/sec
Ray tracing 6.01 Mpixels/sec 5.25 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1638 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 5173 3288

PassMark

Integer math 28.8 GOps/sec 27.5 GOps/sec
Floating point math 17.1 GOps/sec 14 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 16M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 12.9M Strings/sec
Data encryption 4.8 GBytes/sec 7.1 GBytes/sec
Data compression 87.9 MBytes/sec 109.6 MBytes/sec
Physics 689 Frames/sec 400 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 4.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2378 2026
Passmark CPU (багатоядерний) 8545 7766

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i7-1130G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.8-1.8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-18x 21x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 12-35 Вт
Сокет BGA-1598 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 640 512
TMUs 40 32
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,41 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-2400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1130G7 Сайт AMD Ryzen 5 3550H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор з інтегрованою графікою Intel Core i5 1130G7 має невелику перевагу завдяки вищому балу графіки (19 проти 16). Однак для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core i5 1130G7 для роботи з відео?

Для відеомонтажу AMD Ryzen 5 3550H може бути кращим через вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23, але Intel показує кращі результати в інших тестах, тому вибір залежить від конкретного програмного забезпечення.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel має нижчий TDP (15W проти 35W), що робить його більш придатним для тонких і легких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Intel Core i5 1130G7 кращий для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує швидшу роботу з документами, браузером та електронними таблицями.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але зазвичай Intel Core i5 1130G7 трохи дорожчий через новішу архітектуру та кращу однопотокову продуктивність, тоді як AMD Ryzen 5 3550H часто зустрічається в більш доступних ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.