Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1130G7 vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1130G7 та AMD Ryzen 9 3900X — це два абсолютно різні процесори, створені для різних завдань. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків з інтегрованою графікою, другий — потужний 12-ядерний гігант для настільних ПК, орієнтований на багатопотокову роботу. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 3900X значно перевершує Intel Core i5 1130G7 у багатопотокових завданнях: його показник Cinebench R23 (багатоядерний) у 5,8 раза вищий (18682 проти 3240). Він також лідирує в однопотокових тестах (Geekbench 6: 1699 проти 1638). Однак i5 1130G7 виграє в енергоефективності та має інтегровану графіку, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, кодування чи ігор на настільному ПК — обирайте Ryzen 9 3900X. Якщо ж ви шукаєте мобільний пристрій для повсякденних завдань — i5 1130G7 буде достатньо.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 3900X має 12 ядер і 24 потоки, тоді як Intel Core i5 1130G7 — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає перевагу в багатопотоковій продуктивності.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 9 3900X набирає 18682 бали, що майже в 6 разів більше, ніж 3240 у i5 1130G7.
  • Ryzen 9 3900X значно швидший у файловому стисненні (872,1 МБ/с проти 494,5 МБ/с) та компіляції Clang (104,4 тис. рядків/с проти 28,7 тис. рядків/с).
  • Intel Core i5 1130G7 споживає набагато менше енергії та призначений для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3900X потребує потужної системи охолодження.
  • У однопотокових тестах (Passmark, Geekbench) Ryzen 9 3900X незначно випереджає i5 1130G7, але різниця не настільки критична (наприклад, 2706 проти 2378 у Passmark одноядерний).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1226 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) 3240 18682

GeekBench v6

File compression 494.5 MB/sec 872.1 MB/sec
Clang compilation 28.7 Klines/sec 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 103.7 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 143.4 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 144.4 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 60.1 images/sec 75.2 images/sec
Ray tracing 6.01 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1638 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 5173 10470

PassMark

Integer math 28.8 GOps/sec 99.9 GOps/sec
Floating point math 17.1 GOps/sec 58.5 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 4.8 GBytes/sec 28.6 GBytes/sec
Data compression 87.9 MBytes/sec 449.3 MBytes/sec
Physics 689 Frames/sec 1808 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2378 2706
Passmark CPU (багатоядерний) 8545 32621

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-1130G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 0.8-1.8 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-18x 38x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1598 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,41 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1130G7 Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1130G7 чи AMD Ryzen 9 3900X?

Для ігор краще AMD Ryzen 9 3900X завдяки вищій однопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Однак i5 1130G7 має інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти, але з низькими налаштуваннями.

Чи підходить Intel Core i5 1130G7 для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу та обробки відео в роздільній здатності 1080p його продуктивності вистачить. Для професійної роботи з 4K або складними ефектами краще обрати Ryzen 9 3900X.

Який процесор більш енергоефективний?

Intel Core i5 1130G7 значно енергоефективніший. Він створений для мобільних пристроїв і має TDP близько 15 Вт, тоді як Ryzen 9 3900X споживає до 105 Вт і потребує потужного охолодження.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3900X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, кодування або наукових розрахунків. Однак для ігор є сучасніші моделі, які можуть бути кращим вибором.

Який процесор краще для офісних завдань та веб-серфінгу?

Для офісних завдань, роботи з документами та веб-серфінгу обидва процесори підійдуть. Intel Core i5 1130G7 буде достатньо, і він забезпечить менше енергоспоживання та тихішу роботу в ультрабуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.