Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1130G7 vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1130G7 та AMD Ryzen 9 3950X – це два абсолютно різні процесори за призначенням. Перший – енергоефективний чип для ультрабуків з інтегрованою графікою, другий – потужний десктопний гігант для робочих станцій та ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 3950X – беззаперечний лідер у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам і 32 потокам. Він у 7 разів швидший у Cinebench R23 багатоядерному тесті (22876 проти 3240) та значно випереджає i5 у компіляції, рендерингу та архівації. Однак Intel Core i5 1130G7 має кращу однопотокову продуктивність на ват і вбудовану графіку, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність – обирайте Ryzen 9. Для мобільності та енергоефективності – i5 1130G7.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 9 3950X має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Intel Core i5 1130G7 – лише 4 ядра і 8 потоків. Це дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • Продуктивність у бенчмарках: Ryzen 9 набирає 38748 балів у Passmark (багатоядерний) проти 8545 у Intel, що підтверджує його домінування в рендерингу та відеомонтажі.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i5 1130G7 споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт) порівняно з Ryzen 9 (105 Вт), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 1130G7 оснащений графікою Iris Xe, що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти. Ryzen 9 3950X не має вбудованої графіки.
  • Цільове призначення: i5 1130G7 створений для ультрабуків і повсякденних завдань, тоді як Ryzen 9 3950X орієнтований на професійну роботу, ігри та серйозні обчислення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1226 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 3240 22876

GeekBench v6

File compression 494.5 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 28.7 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 103.7 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 143.4 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 60.1 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 6.01 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1638 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 5173 11367

PassMark

Integer math 28.8 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 17.1 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 4.8 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 87.9 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 689 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2378 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 8545 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-1130G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 0.8-1.8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-18x 35x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1598 AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,41 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1130G7 Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1130G7 чи AMD Ryzen 9 3950X?

AMD Ryzen 9 3950X значно потужніший в іграх завдяки високій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 2705 проти 2378). Однак він потребує дискретної відеокарти, тоді як i5 1130G7 має вбудовану графіку для легких ігор.

Що обрати для роботи з відеомонтажем: Intel Core i5 1130G7 чи AMD Ryzen 9 3950X?

Для відеомонтажу краще підійде Ryzen 9 3950X, оскільки він має в 7 разів вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 22876 проти 3240), що прискорює рендеринг.

Чи можна використовувати Intel Core i5 1130G7 для серйозних обчислень?

Так, але з обмеженнями. i5 1130G7 справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом та легким програмуванням. Для складних обчислень, компіляції чи наукових розрахунків краще обрати Ryzen 9 3950X.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1130G7 чи AMD Ryzen 9 3950X?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i5 1130G7 споживає лише 15 Вт, тоді як Ryzen 9 3950X – 105 Вт. Для ноутбуків i5 значно вигідніший.

Чи варто купувати Intel Core i5 1130G7 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ультрабука з інтегрованою графікою. Для десктопа або важких завдань краще розглянути сучасніші моделі або Ryzen 9 3950X.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.