Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1130G7 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1130G7 та Apple M1 — це два процесори, що з'явилися майже одночасно у 2020 році, але належать до різних архітектурних світів. Перший — представник 11-го покоління Tiger Lake від Intel, орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки з Windows. Другий — революційний ARM-чіп Apple, який став основою для MacBook Air та MacBook Pro. Порівняння цих моделей допоможе зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями: від щоденної роботи до творчих проєктів.

Короткий висновок. Apple M1 значно випереджає Intel Core i5 1130G7 за більшістю показників: однопотокова та багатопотокова продуктивність, інтегрована графіка та енергоефективність. У Geekbench 6 M1 набирає 2383 бали в одноядерному тесті проти 1638 у Intel, а в багатоядерному — 8765 проти 5173. Якщо вам потрібен максимальний приріст швидкості в рендерингу, компіляції коду або роботі з фото, M1 — очевидний лідер. Однак Intel Core i5 1130G7 залишається гідним вибором для бюджетних Windows-ноутбуків, де сумісність із програмним забезпеченням x86 є критичною.

Основні відмінності

  • Apple M1 має на 23% вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (2383 проти 1638) та на 69% вищу багатопотокову (8765 проти 5173), що робить його значно швидшим у більшості завдань.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат M1 (7800) більш ніж удвічі перевищує показник Intel (3240), що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • Інтегрована графіка Apple M1 (8 ядер GPU) отримує 29 балів проти 19 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (79.9 проти 60.1 зображень/с) та трасуванні променів (9.28 проти 6.01 Mpixels/с).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M1 демонструє вищу продуктивність на ват, що дозволяє MacBook працювати довше без підзарядки.
  • Intel Core i5 1130G7 вийшов на 2.5 місяці раніше (вересень 2020) та сумісний із ширшим колом Windows-додатків, тоді як M1 (листопад 2020) потребує емуляції Rosetta 2 для x86-програм.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1226 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 3240 7800

GeekBench v6

File compression 494.5 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 28.7 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 103.7 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 143.4 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 60.1 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 6.01 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1638 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 5173 8765

PassMark

Integer math 28.8 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 17.1 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 4.8 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 87.9 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 689 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2378 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 8545 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 вересня 2020 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i7-1130G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 0.8-1.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 8-18x Немає даних
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 14 Вт
Сокет BGA-1598 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 640 1024
TMUs 40 64
ROPs 20 32
Обчислювальні блоки 80 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,41 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 32 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1130G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1130G7 чи Apple M1?

Apple M1 має потужнішу інтегровану графіку (29 балів проти 19), що забезпечує вищу частоту кадрів у сумісних іграх. Однак Intel Core i5 1130G7 може мати перевагу в іграх, оптимізованих під x86, через відсутність емуляції.

Чи варто обирати Intel Core i5 1130G7 замість Apple M1 для роботи з Windows?

Так, якщо вам потрібна повна сумісність із Windows-додатками без емуляції. Intel Core i5 1130G7 працює нативно з усіма x86-програмами, тоді як M1 вимагає віртуалізації або Rosetta 2.

Який процесор швидше компілює код: Intel Core i5 1130G7 чи Apple M1?

Apple M1 значно швидший: у тесті Clang compilation він обробляє 71.3 Klines/sec проти 28.7 Klines/sec у Intel. Це робить M1 кращим вибором для розробників.

Чи підходить Intel Core i5 1130G7 для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (Cinebench R23: 3240) нижча, ніж у M1 (7800), тому рендеринг відео буде повільнішим. Для легкого монтажу Intel достатньо, для професійного — краще M1.

Який процесор має кращу енергоефективність: Intel Core i5 1130G7 чи Apple M1?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M1 забезпечує вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні. Це означає довший час автономної роботи MacBook порівняно з ноутбуками на Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.