Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs AMD Ryzen 3 3100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H та AMD Ryzen 3 3100 — два процесори, які часто розглядають для збірки продуктивного комп'ютера. Перший належить до мобільної лінійки Intel 11-го покоління (Tiger Lake), другий — до настільної серії AMD Ryzen 3000 (Matisse). Незважаючи на різне походження, обидва CPU пропонують 4 ядра та 8 потоків, але суттєво відрізняються за архітектурою, частотами та сценаріями використання. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 11320H виграє в однопотоковій продуктивності та має потужну інтегровану графіку, що робить його чудовим вибором для ноутбуків та компактних систем, де важлива енергоефективність. Натомість AMD Ryzen 3 3100 демонструє вищі результати в багатопотокових завданнях (Clang compilation, Ray tracing) і краще підходить для настільних ПК, де можна встановити окрему відеокарту. Якщо вам потрібна мобільність та інтегрована графіка — обирайте Intel. Для стаціонарної збірки з акцентом на продуктивність у рендерингу — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 11320H значно випереджає AMD Ryzen 3 3100 в одноядерних тестах: Cinebench R23 однопотік (1456 проти 1105) та Geekbench 6 однопотік (1833 проти 1522).
  • AMD Ryzen 3 3100 показує кращу багатопотокову продуктивність у спеціалізованих завданнях: Clang compilation (36.6 Klines/sec проти 32.2) та Ray tracing (8.06 Mpixels/sec проти 5.86).
  • Intel Core i5 11320H має перевагу в роботі з текстовими документами (181.9 pages/sec проти 128.1) та фотообробці (69.4 images/sec проти 54.7).
  • AMD Ryzen 3 3100 виграє в тестах PDF Renderer (168 Mpixels/sec проти 153.6) та Background blur (30.2 images/sec проти 25).
  • Загальний бал продуктивності Intel (47) вищий, ніж у AMD (44), що свідчить про кращу збалансованість мобільного процесора.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1105
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 5423

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 587.2 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 36.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 121.7 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 168 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 128.1 pages/sec
Background blur 25 images/sec 30.2 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 54.7 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 8.06 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 1522
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 5607

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 31.2 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 9 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 142.5 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 715 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 9.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 2420
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 11598

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 червня 2021 21 квітня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2.5-3.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25-32x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Сайт AMD Ryzen 3 3100
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 11320H чи AMD Ryzen 3 3100?

Intel Core i5 11320H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 3 3100 вимагає дискретної відеокарти, тоді як Intel має інтегровану графіку, що дозволяє грати в нетребувальні ігри без додаткових витрат.

Чи підходить AMD Ryzen 3 3100 для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 3 3100 добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг та компіляція коду, завдяки вищим показникам у Clang compilation та Ray tracing. Для відеомонтажу він також буде ефективним.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 11320H чи AMD Ryzen 3 3100?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel 11320H — мобільний CPU, оптимізований для роботи в ноутбуках, тому він споживає менше енергії в реальних сценаріях. AMD Ryzen 3 3100 — настільний процесор із вищим TDP.

Який процесор краще для офісних завдань та веб-серфінгу?

Intel Core i5 11320H виграє в тестах HTML 5 Browser (127.9 pages/sec проти 121.7) та Text processing (181.9 pages/sec проти 128.1), що робить його більш чуйним у повсякденних завданнях. Він ідеальний для офісної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i5 11320H із настільним AMD Ryzen 3 3100?

Так, хоча вони належать до різних сегментів, обидва мають 4 ядра та 8 потоків, що дозволяє порівнювати їх продуктивність. Intel кращий для мобільних систем, AMD — для стаціонарних ПК із дискретною графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.