Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H і AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь і платформ. Перший — мобільний чип для ноутбуків (Tiger Lake, 2021 рік), другий — десктопний CPU для настільних ПК (Pinnacle Ridge, 2018 рік). Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють при виборі між потужним ультрабуком і бюджетним стаціонарним комп'ютером. У цьому матеріалі ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i5 11320H значно випереджає Ryzen 5 2600 в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 1833 проти 1162), що робить його кращим вибором для ігор, веб-серфінгу та швидкодії в повсякденних додатках. Однак Ryzen 5 2600 демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (7089 проти 5980) і Passmark (13191 проти 10981), що важливо для рендерингу, компіляції та відеомонтажу. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Intel. Якщо ви збираєте стаціонарний ПК і потребуєте більше потоків за менші гроші — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 11320H значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 1833 проти 1162, Passmark: 2954 проти 2245), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 2600 виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 7089 проти 5980, Clang compilation: 39.8 проти 32.2 Klines/sec), завдяки 6 ядрам і 12 потокам.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel 11320H — мобільний чип з TDP 28-35 Вт, тоді як Ryzen 5 2600 — десктопний з TDP 65 Вт.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 11320H має вбудоване графічне ядро Iris Xe, що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти. Ryzen 5 2600 не має вбудованої графіки.
  • Платформа та апгрейд: Ryzen 5 2600 встановлюється в материнські плати AM4, що дозволяє оновитися до новіших Ryzen 3000/5000. Intel 11320H розпаяний у ноутбуках, тому апгрейд неможливий.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 7089

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 25 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 5239

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 червня 2021 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.5-3.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25-32x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 11320H чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i5 11320H краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності. Однак у ноутбуках продуктивність обмежена охолодженням, тоді як Ryzen 5 2600 у стаціонарі може працювати стабільніше з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в платформах. Intel 11320H — для ноутбуків, AMD 2600 — для ПК. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте Intel, якщо збираєте стаціонар — AMD.

У яких завданнях AMD Ryzen 5 2600 перевершує Intel Core i5 11320H?

Ryzen 5 2600 швидший у багатопотокових завданнях: рендеринг, компіляція коду, архівування, відеомонтаж. Наприклад, у Clang compilation він на 23% продуктивніший.

Чи має Intel Core i5 11320H вбудовану графіку?

Так, Intel Core i5 11320H має інтегроване графічне ядро Iris Xe, яке дозволяє переглядати відео, працювати з графікою та запускати деякі ігри без дискретної відеокарти.

Який процесор краще для апгрейду?

AMD Ryzen 5 2600 встановлюється в сокет AM4, що дозволяє оновитися до Ryzen 7 або Ryzen 9 без заміни материнської плати. Intel 11320H розпаяний у ноутбуці, тому апгрейд неможливий.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.