Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H та AMD Ryzen 5 3600XT — це два процесори різних поколінь і платформ, які часто порівнюють у контексті продуктивності. Перший — мобільний чип для ноутбуків, другий — десктопний для настільних ПК. Незважаючи на різне призначення, обидва здатні забезпечити високу швидкодію в робочих завданнях та іграх. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 3600XT виграє в багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і потоків, що підтверджується вищими показниками Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6 (багатоядерний). Він також швидше справляється з компіляцією та рендерингом. Intel Core i5 11320H, у свою чергу, демонструє кращу однопотокову продуктивність і виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність на стаціонарному ПК — обирайте Ryzen 5 3600XT. Для ноутбука з акцентом на автономність та одноядерну швидкість — i5 11320H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 3600XT має 6 ядер і 12 потоків, тоді як Intel Core i5 11320H — 4 ядра і 8 потоків, що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 5 3600XT набирає 9696 балів проти 5980 у i5 11320H, що на 62% більше.
  • Intel Core i5 11320H випереджає Ryzen 5 3600XT в одноядерному тесті Passmark (2954 проти 2760), що свідчить про кращу швидкодію в простих завданнях.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але i5 11320H споживає менше енергії (TDP 28-35 Вт) порівняно з Ryzen 5 3600XT (TDP 95 Вт).
  • Ryzen 5 3600XT значно швидше в компіляції Clang (60.2 Klines/sec проти 32.2) та рендерингу Ray tracing (13.4 Mpixels/sec проти 5.86).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 9696

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 25 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 7613

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 червня 2021 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.5-3.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25-32x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 11320H чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core i5 11320H може бути трохи швидшим. Однак Ryzen 5 3600XT забезпечує більше ядер, що допомагає в сучасних іграх, які використовують багатопотоковість.

Чи варто купувати Intel Core i5 11320H для роботи з відеомонтажем?

Так, але він поступається Ryzen 5 3600XT у багатопотокових завданнях. Якщо ваш бюджет обмежений і ви працюєте на ноутбуці, i5 11320H буде хорошим вибором завдяки енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 11320H споживає значно менше енергії (28-35 Вт) порівняно з Ryzen 5 3600XT (95 Вт), що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати, що Intel Core i5 11320H призначений для ноутбуків, а Ryzen 5 3600XT — для настільних ПК. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність чи максимальна продуктивність.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 5 3600XT краще справляється з багатозадачністю завдяки більшій кількості ядер і потоків, що підтверджується вищими балами в багатоядерних тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.