Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H і AMD Ryzen 9 3950X — це процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший створений для мобільних пристроїв, другий — для настільних ПК. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність та результати в популярних бенчмарках.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 3950X значно випереджає Intel Core i5 11320H у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам і 32 потокам, що підтверджується результатами Cinebench R23 (22876 проти 5980) та Passmark (38748 проти 10981). Водночас Intel Core i5 11320H демонструє вищу одноядерну продуктивність (1456 проти 1293 у Cinebench R23) і кращу енергоефективність, що робить його оптимальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і рендеринг — обирайте Ryzen 9 3950X. Для мобільності та повсякденних завдань — Intel Core i5 11320H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 3950X має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Intel Core i5 11320H — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • Intel Core i5 11320H випереджає Ryzen 9 3950X в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1456 проти 1293) та Geekbench 6 (1833 проти 1782).
  • Ryzen 9 3950X демонструє значно вищу продуктивність у ресурсоємних завданнях: Clang compilation (137.6 Klines/sec проти 32.2) та Ray tracing (30.4 Mpixels/sec проти 5.86).
  • Intel Core i5 11320H має вищий рейтинг енергоефективності (100), що робить його придатним для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3950X потребує потужного охолодження.
  • Ryzen 9 3950X вийшов у 2019 році, а Intel Core i5 11320H — у 2021, що пояснює новішу архітектуру останнього.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 22876

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 25 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 11367

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 червня 2021 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 2.5-3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25-32x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11320H чи AMD Ryzen 9 3950X?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність. Intel Core i5 11320H має вищі одноядерні показники (Cinebench R23: 1456 проти 1293), тому він може бути кращим вибором для ігрових ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 9 3950X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки 16 ядрам і 32 потокам Ryzen 9 3950X значно швидший у багатопотокових завданнях, як-от рендеринг (Ray tracing: 30.4 Mpixels/sec) та компіляція коду (Clang: 137.6 Klines/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i5 11320H має вищий рейтинг енергоефективності (100), що робить його ідеальним для мобільних пристроїв із тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel Core i5 11320H — для ноутбуків, а AMD Ryzen 9 3950X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи максимальній потужності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 3950X має вищий рейтинг інтегрованої графіки (48 проти 23), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.