Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H та Apple M1 — це два принципово різних підходи до мобільних процесорів. Перший — 11-те покоління Tiger Lake від Intel, орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки. Другий — революційний ARM-чіп Apple, який змінив уявлення про продуктивність на ват. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає Intel Core i5 11320H за більшістю синтетичних тестів: Geekbench 6 (одноядерний 2383 проти 1833) та багатоядерний (8765 проти 5773). У Cinebench R23 M1 також має перевагу — 7800 проти 5980 балів у багатоядерному режимі. Водночас Intel демонструє гідні результати в задачах, оптимізованих під x86, і може бути кращим вибором для специфічного ПЗ, яке не працює на ARM. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M1 забезпечує вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні.

Основні відмінності

  • Apple M1 має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний 7800 проти 5980 у Intel.
  • У Geekbench 6 M1 випереджає Intel на ~30% в одноядерному та ~52% у багатоядерному тестах.
  • Швидкість компіляції Clang на M1 (71.3 Klines/sec) більш ніж удвічі вища, ніж у Intel (32.2 Klines/sec).
  • Apple M1 ефективніше обробляє графіку: Ray tracing 9.28 Mpixels/sec проти 5.86 Mpixels/sec у Intel.
  • Intel Core i5 11320H вийшов на півроку пізніше (червень 2021), але M1 (листопад 2020) залишається лідером за продуктивністю в бенчмарках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 7800

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 25 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 8765

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 червня 2021 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.5-3.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25-32x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 14 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11320H чи Apple M1?

Intel Core i5 11320H має кращу сумісність з іграми на Windows, але Apple M1 забезпечує вищу продуктивність в оптимізованих проєктах. Для вибору варто враховувати наявність нативної підтримки ігор на ARM.

Чи варто обирати Apple M1 для роботи з відео?

Так, Apple M1 демонструє вищу швидкість у задачах рендерингу та компіляції завдяки кращим багатоядерним показникам (Cinebench R23 7800 проти 5980).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M1 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підходить Intel Core i5 11320H для програмного забезпечення, яке не працює на ARM?

Так, Intel Core i5 11320H — кращий вибір для застарілого або специфічного ПЗ, яке не має ARM-версії, оскільки працює на x86 без емуляції.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (29 проти 23), що підтверджується тестами Background blur (34.8 проти 25 images/sec) та Ray tracing (9.28 проти 5.86 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.