Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H та Apple M2 — це два принципово різних підходи до мобільних обчислень. Перший — 11-те покоління Tiger Lake від Intel, орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки. Другий — фірмовий ARM-чіп Apple, що встановлюється в MacBook Air та Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні відмінності за ключовими параметрами: бенчмарками, енергоефективністю та інтегрованою графікою.

Короткий висновок. Apple M2 значно випереджає Intel Core i5 11320H за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на ~23%, багатопотокова — майже вдвічі (8667 проти 5980 в Cinebench R23). Інтегрована графіка M2 також потужніша, що підтверджується вищими результатами в бенчмарках. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M2 демонструє кращу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для творчих завдань або роботи з відео, Apple M2 — кращий вибір. Intel Core i5 11320H залишається гідним варіантом для бюджетних ігрових ноутбуків, де важлива сумісність з x86-додатками.

Основні відмінності

  • Apple M2 має на ~23% вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2589 проти 1833) та на ~75% кращу багатопотокову (10122 проти 5773).
  • Інтегрована графіка M2 значно потужніша: в тесті Background blur він обробляє 42.1 зображення/с проти 25 у Intel, а Ray tracing — 10.5 Mpixels/с проти 5.86.
  • Apple M2 демонструє вищу швидкість у реальних завданнях: File compression 1130 MB/s проти 692.7 MB/s, Clang compilation 80.4 Klines/s проти 32.2 Klines/s.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M2 досягає цього при значно нижчому TDP завдяки ARM-архітектурі.
  • Intel Core i5 11320H вийшов у червні 2021 року, тоді як Apple M2 — на рік пізніше (червень 2022), що частково пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 8667

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 25 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 10122

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 червня 2021 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.5-3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25-32x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 18 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11320H чи Apple M2?

Intel Core i5 11320H має кращу сумісність з іграми для Windows, але Apple M2 забезпечує вищу продуктивність інтегрованої графіки. Якщо грати в нативні macOS-ігри, M2 буде швидшим.

Чи варто вибирати Apple M2 замість Intel Core i5 11320H для роботи з відео?

Так, Apple M2 значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 8667 проти 5980) і має потужніший відеодекодер, що прискорює експорт та рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Apple M2 споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни не вказані, але Intel Core i5 11320H зазвичай встановлюється в бюджетніші ноутбуки, тоді як Apple M2 — у дорожчі MacBook. Вартість залежить від моделі пристрою.

Який процесор краще підходить для програмування?

Apple M2 швидше компілює код (Clang compilation: 80.4 Klines/s проти 32.2 Klines/s) і має вищу однопотокову продуктивність, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.