Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11320H vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11320H та Apple M3 Pro — два процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Перший вийшов у 2021 році та належить до лінійки Tiger Lake, другий — флагманський чип Apple 2023 року на базі 3-нм техпроцесу. Попри те, що обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, M3 Pro демонструє значно вищі результати в бенчмарках та енергоефективності. Розглянемо, у чому ключові відмінності та який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i5 11320H за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 2.5 рази (15106 проти 5980), а в Geekbench 6 — майже втричі (15070 проти 5773). M3 Pro також демонструє кращу швидкість у компіляції, рендерингу та обробці фото. Водночас обидва процесори мають однаково високу оцінку енергоефективності (100 балів), що робить їх придатними для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для професійних завдань — обирайте M3 Pro. Для базових офісних і мультимедійних сценаріїв i5 11320H залишається гідним бюджетним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний тест — 3158 проти 1833 у Intel Core i5 11320H, що дає приріст близько 72%.
  • Багатоядерна продуктивність M3 Pro у Cinebench R23 (15106 балів) майже в 2.5 рази вища, ніж у i5 11320H (5980 балів), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка M3 Pro оцінюється в 41 бал проти 23 балів у конкурента, що забезпечує кращу швидкість обробки зображень (142 проти 69.4 зображень/сек) та трасування променів (18.4 проти 5.86 Mpixels/сек).
  • M3 Pro значно швидший у компіляції коду (Clang compilation: 124.1 Klines/сек проти 32.2 Klines/сек), що робить його кращим вибором для розробників.
  • Енергоефективність обох процесорів отримала максимальну оцінку 100 балів, однак M3 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії завдяки 3-нм техпроцесу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1456 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 5980 15106

GeekBench v6

File compression 692.7 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.9 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 153.6 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 181.9 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 25 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 69.4 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1833 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 5773 15070

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 21.7 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 14.4M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 123.9 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 8.5B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2954 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 10981 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 червня 2021 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M3
Номер моделі i7-11320H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 6
Частота 2.5-3.2 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25-32x 40x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 768 2304
TMUs 48 144
ROPs 24 72
Обчислювальні блоки 96 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11320H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 11320H чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro має потужнішу інтегровану графіку (41 бал проти 23), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак сумісність ігор на macOS може бути обмеженою. Для ігор на Windows краще обрати ноутбук з Intel Core i5 11320H.

Чи варто переплачувати за Apple M3 Pro порівняно з Intel Core i5 11320H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду — M3 Pro окупається вищою продуктивністю. Для офісних завдань і серфінгу i5 11320H буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 11320H чи Apple M3 Pro?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M3 Pro завдяки 3-нм техпроцесу забезпечує вищу продуктивність на ват, що означає довший час автономної роботи ноутбука.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 11320H та Apple M3 Pro за бенчмарками?

Так, тести Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark CPU показують значну перевагу M3 Pro: у багатоядерному режимі він у 2-3 рази швидший. Однак реальна продуктивність залежить від оптимізації програмного забезпечення під архітектуру.

Який процесор краще для роботи з відео: Intel Core i5 11320H чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro значно потужніший: швидкість рендерингу PDF (390.6 Mpixels/сек) та обробка фону (59.9 зображень/сек) майже вдвічі вища, ніж у i5 11320H. Для професійного відеомонтажу M3 Pro — очевидний вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.