Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1135G7 vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i5 1135G7 та AMD Ryzen 3 8440U — це пошук балансу між перевіреною архітектурою та сучасними технологіями. Core i5 1135G7, випущений у 2020 році, досі залишається популярним рішенням для ультрабуків завдяки хорошій однопотоковій продуктивності. Натомість Ryzen 3 8440U (2023 рік) пропонує свіжішу архітектуру, вищі результати в бенчмарках та кращу багатопотокову обробку. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: частотами, кешем, енергоспоживанням та реальними тестами, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U випереджає Intel Core i5 1135G7 майже за всіма показниками: він на 20% швидший в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2407 проти 1783) та майже вдвічі потужніший у багатопотокових (Cinebench R23 багатоядерний: 9089 проти 5048). Інтегрована графіка Ryzen також ефективніша (31 бал проти 21), що важливо для легких ігор та роботи з відео. Core i5 1135G7 залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків, але якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному корпусі — Ryzen 3 8440U буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 3 8440U майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (9089 проти 5048) та Geekbench 6 (6980 проти 4930), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: AMD випереджає Intel на 35% у Passmark одноядерному (3648 проти 2679) та на 26% у Cinebench R23 одноядерному (1610 проти 1344), забезпечуючи плавнішу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 8440U отримує 31 бал проти 21 у Core i5 1135G7, що означає кращу підтримку легких ігор та відеомонтажу без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen 3 8440U (2023 рік) створений за ефективнішим техпроцесом, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж TDP.
  • Дата виходу та актуальність: Intel Core i5 1135G7 (2020) базується на архітектурі Tiger Lake, тоді як AMD Ryzen 3 8440U (2023) — на новішій Zen 4, що забезпечує кращу підтримку сучасних інструкцій та стандартів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1344 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 5048 9089

GeekBench v6

File compression 415.2 MB/sec Немає даних
Clang compilation 31.2 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 92.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 149.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 149.6 pages/sec Немає даних
Background blur 25 images/sec Немає даних
Photo processing 46.9 images/sec Немає даних
Ray tracing 6.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1783 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 4930 6980

PassMark

Integer math 32.5 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 19.6 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 595 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2679 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 9749 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-1135G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 0.9-2.4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-24x 30x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1449 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 640 256
TMUs 40 16
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1135G7 Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1135G7 чи AMD Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8440U має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 21), тому він краще впорається з легкими іграми та старими проектами на низьких налаштуваннях. Для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1135G7 у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ультрабук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Однак для роботи з важкими програмами або іграми краще обрати модель з Ryzen 3 8440U.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 3 8440U використовує новіший техпроцес, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Наскільки AMD Ryzen 3 8440U швидший у багатозадачності?

Ryzen 3 8440U значно швидший: у Cinebench R23 багатоядерному він набирає 9089 балів проти 5048 у Intel, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції коду та роботи з кількома додатками одночасно.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті та інтерфейсів?

Так, обидва підтримують DDR4 та PCIe 4.0, але Ryzen 3 8440U додатково сумісний з DDR5 та новішими версіями USB, що забезпечує кращу масштабованість у майбутньому.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.