Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1135G7 vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1135G7 та Apple M4 Pro (14-Core) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2020 році для масових ноутбуків, другий — у 2024 році для професійних Mac. Порівняємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та сфери застосування, щоб зрозуміти, наскільки великий розрив між поколіннями.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно перевершує Intel Core i5 1135G7 за всіма показниками: багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 вища в 4.6 раза, одноядерна — на 67%. M4 Pro також виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але M4 досягає цього з набагато більшою потужністю) та інтегрованій графіці. Intel i5 1135G7 підійде для базових завдань і бюджетних ноутбуків, тоді як M4 Pro — для професійної роботи з відео, 3D та розробки.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M4 Pro набирає 23433 бали в Cinebench R23 проти 5048 у i5 1135G7 — різниця в 4.6 раза.
  • Одноядерна швидкість: M4 Pro має 2249 балів у Cinebench R23, що на 67% вище за 1344 бали i5.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro отримує 63 бали проти 21 у i5 — він значно краще справляється з рендерингом та обробкою зображень.
  • Енергоефективність: Обидва мають 100 балів, але M4 Pro забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Дата виходу: i5 1135G7 вийшов у 2020 році, M4 Pro — у 2024, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1344 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 5048 23433

GeekBench v6

File compression 415.2 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 31.2 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.1 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 149.6 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 149.6 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 25 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 6.1 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1783 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 4930 22271

PassMark

Integer math 32.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 19.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 35M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 12.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 5.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 106.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 595 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 7.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2679 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 9749 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 вересня 2020 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M4
Номер моделі i5-1135G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 0.9-2.4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 9-24x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 46 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 640 2560
TMUs 40 160
ROPs 20 80
Обчислювальні блоки 80 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1135G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 21), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх, хоча для AAA-ігор все одно рекомендується дискретна відеокарта.

Чи варто оновлюватися з Intel i5 1135G7 до M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду. M4 Pro пропонує в 4-5 разів вищу багатоядерну продуктивність і кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Pro досягає цього з набагато вищою продуктивністю, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи підходить Intel i5 1135G7 для професійних завдань?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та легкого редагування — так. Для серйозної роботи з відео або 3D він слабкий через низьку багатоядерну продуктивність (5048 балів у Cinebench).

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Pro: 3875 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1783 у i5 1135G7. Це дає перевагу в швидкодії більшості повсякденних додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.