Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1135G7 vs Intel Core i5 13420H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1135G7 (2020) та Intel Core i5 13420H (2023) — це два мобільних процесори від Intel, які належать до різних поколінь. Перший базується на архітектурі Tiger Lake і орієнтований на ультрабуки, другий — на Raptor Lake і призначений для потужних ноутбуків. Різниця в продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях, є значною, що впливає на вибір залежно від сценаріїв використання.

Короткий висновок. Intel Core i5 13420H значно перевершує Core i5 1135G7 за багатопотоковою продуктивністю (майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23) та однопотоковою швидкістю. Він також має кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор та ресурсомістких завдань. Однак 1135G7 є більш енергоефективним і може бути доцільним у тонких ноутбуках з тривалим часом автономної роботи. Для більшості сучасних потреб, особливо якщо важлива продуктивність, 13420H є очевидним переможцем.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 13420H має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (11870 проти 5048), що робить його набагато кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: 13420H випереджає 1135G7 у Geekbench 6 (2186 проти 1783), що покращує відгук у повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: За рахунок новішої архітектури, 13420H демонструє вищу продуктивність у бенчмарках графіки (наприклад, Background blur 45.1 проти 25 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але 1135G7, як правило, споживає менше енергії в тонких ноутбуках.
  • Дата виходу: 1135G7 вийшов у 2020 році, тоді як 13420H — у 2023, що пояснює значну різницю в архітектурі та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1344 1697
Cinebench R23 (багатоядерний) 5048 11870

GeekBench v6

File compression 415.2 MB/sec 810.8 MB/sec
Clang compilation 31.2 Klines/sec 61 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.1 pages/sec 213.2 pages/sec
PDF Renderer 149.6 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 149.6 pages/sec 222.9 pages/sec
Background blur 25 images/sec 45.1 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 87.9 images/sec
Ray tracing 6.1 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1783 2186
Geekbench 6 (багатоядерний) 4930 9145

PassMark

Integer math 32.5 GOps/sec 60.5 GOps/sec
Floating point math 19.6 GOps/sec 44.8 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 225.4 MBytes/sec
Physics 595 Frames/sec 1076 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 13.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2679 3461
Passmark CPU (багатоядерний) 9749 18485

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Raptor Lake
Номер моделі i5-1135G7 i5-13420H
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.9-2.4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-24x 21x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 35-45 Вт
Сокет BGA-1449 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 640 384
TMUs 40 24
ROPs 20 12
Обчислювальні блоки 80 48
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 1,08 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4267
- DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1135G7 Сайт Intel Core i5 13420H
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5 1135G7 чи i5 13420H?

Intel Core i5 13420H краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто міняти ноутбук з i5 1135G7 на модель з i5 13420H?

Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду, апгрейд буде виправданим через значний приріст багатопотокової продуктивності. Для звичайних офісних завдань різниця менш помітна.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають високий показник енергоефективності, але Intel Core i5 1135G7 у типових конфігураціях споживає менше (15-28 Вт) порівняно з 13420H (45 Вт), що впливає на автономність ноутбука.

Чи підходить i5 13420H для роботи з відео?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (11870 балів у Cinebench R23) він добре справляється з рендерингом відео та експортом у програмах на кшталт Adobe Premiere.

Який процесор краще для програмування?

Intel Core i5 13420H забезпечує швидшу компіляцію коду (61 Klines/sec у Clang проти 31.2) та роботу з віртуальними машинами, тому він кращий для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.