Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11400 vs AMD Ryzen 5 9600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11400 та AMD Ryzen 5 9600X — це два процесори різних поколінь, які можуть зацікавити як геймерів, так і творчих користувачів. Перший вийшов у 2021 році на архітектурі Rocket Lake, другий — у 2024 на новітній Zen 4. Хоча обидва мають 6 ядер, різниця в архітектурі, частотах та енергоспоживанні робить їхніми сильними сторонами різні сценарії використання. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 9600X значно випереджає Intel Core i5 11400 майже в усіх аспектах: однопотокова продуктивність вища на 55%, багатопотокова — майже вдвічі. У бенчмарках Cinebench R23 та Geekbench 6 9600X демонструє на 60-80% кращі результати. При цьому обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але 9600X отримав вищий загальний рейтинг (66 проти 50). Якщо ви будуєте новий ПК і готові інвестувати в сучасну платформу, Ryzen 5 9600X — очевидний вибір. i5 11400 залишається гідним бюджетним варіантом для систем на LGA1200.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 9600X набирає 85 балів, тоді як i5 11400 — лише 55. Це означає швидшу роботу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: 9600X має 33 бали проти 19 у i5 11400. У Cinebench R23 багатоядерний результат 16297 проти 9623 — різниця майже 70%.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 9600X отримав 44 бали, Intel — 27. Це означає кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Сучасність платформи: Ryzen 5 9600X вийшов у 2024 році та підтримує новітні інтерфейси (PCIe 5.0, DDR5), тоді як i5 11400 базується на застарілій платформі LGA1200 з DDR4.
  • Реальні бенчмарки: У тестах File compression 9600X досягає 1550 MB/sec проти 557 MB/sec, а в Clang compilation — 102.2 Klines/sec проти 62.8 Klines/sec. Різниця в обчислювальних завданнях сягає 2-3 рази.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1343 2119
Cinebench R23 (багатоядерний) 9623 16297

GeekBench v6

File compression 557 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 62.8 Klines/sec 102.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 172.3 pages/sec 299.1 pages/sec
PDF Renderer 274.2 Mpixels/sec 375.3 Mpixels/sec
Text processing 205.9 pages/sec 353.7 pages/sec
Background blur 41.8 images/sec 77.1 images/sec
Photo processing 71.1 images/sec 123.4 images/sec
Ray tracing 13.8 Mpixels/sec 21.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2153 3334
Geekbench 6 (багатоядерний) 8234 15031

PassMark

Integer math 58.6 GOps/sec 90.9 GOps/sec
Floating point math 34.6 GOps/sec 60.5 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 230M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 35.6M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 210.7 MBytes/sec 341.6 MBytes/sec
Physics 808 Frames/sec 2036 Frames/sec
Extended instructions 15.2B Matrices/sec 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3025 4587
Passmark CPU (багатоядерний) 17009 30101

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 17 березня 2021 3 червня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі i5-11400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon Graphics

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,5 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11400 Сайт AMD Ryzen 5 9600X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 11400 чи AMD Ryzen 5 9600X?

AMD Ryzen 5 9600X значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (85 проти 55 балів) та новішій архітектурі. У іграх він забезпечує вищий FPS, особливо в сучасних проектах.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 11400 на AMD Ryzen 5 9600X?

Якщо ви відчуваєте нестачу продуктивності в багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція), то так — приріст майже вдвічі. Для ігор апгрейд також виправданий, але потребує нової материнської плати та пам'яті.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 11400 чи AMD Ryzen 5 9600X?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 5 9600X виконаний на більш сучасному техпроцесі, тому при вищій продуктивності споживання залишається на тому ж рівні.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

AMD Ryzen 5 9600X підтримує DDR5, тоді як Intel Core i5 11400 працює лише з DDR4. Це важливо враховувати при виборі платформи для майбутнього апгрейду.

Який процесор краще підходить для робочих завдань, наприклад, відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 9600X значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (33 проти 19 балів). У тестах Photo processing та Background blur він випереджає i5 11400 майже вдвічі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.