Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11400 vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11400 та Apple M3 Max — це два процесори з різних світів: перший створений для масових ПК на x86, другий — флагманський ARM-чіп для професійних Mac. Незважаючи на різницю в архітектурі та поколінні, обидва претендують на увагу користувачів, які шукають баланс між ціною та потужністю. Розглянемо їхні ключові відмінності за тестами та реальними сценаріями.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає Intel Core i5 11400 за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному Cinebench R23 він майже в 2,5 рази швидший, а в Geekbench 6 — у 2,6 раза. M3 Max також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але M3 Max досягає вищих результатів при меншому енергоспоживанні) та потужнішу інтегровану графіку. Однак i5 11400 залишається доступним рішенням для бюджетних збірок, де не потрібна надвисока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23 проти 9623 у i5 11400, що в 2,5 раза більше.
  • Одноядерна швидкість: M3 Max (1950 балів) перевершує i5 11400 (1343 бали) на 45% у Cinebench R23.
  • Інтегрована графіка: M3 Max отримує 55 балів у відповідному рейтингу, тоді як i5 11400 — лише 27, що робить M3 Max значно кращим для графічних завдань.
  • Обробка файлів: M3 Max стискає дані зі швидкістю 2190 MB/sec, що майже в 4 рази швидше за i5 11400 (557 MB/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але M3 Max досягає вищих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1343 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 9623 24020

GeekBench v6

File compression 557 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 62.8 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 172.3 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 274.2 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 205.9 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 41.8 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 71.1 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 13.8 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2153 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 8234 21167

PassMark

Integer math 58.6 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 34.6 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 210.7 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 808 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 15.2B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3025 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 17009 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 17 березня 2021 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M3
Номер моделі i5-11400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 56 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 5120
TMUs 48 320
ROPs 24 160
Обчислювальні блоки 24 640
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,5 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11400 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11400 чи Apple M3 Max?

Для ігор краще підходить Intel Core i5 11400, оскільки він сумісний з більшістю ПК-ігор на Windows. M3 Max працює лише на Mac, де вибір ігор обмежений, хоча його графіка потужніша.

Чи варто купувати Intel Core i5 11400 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для базових завдань або збірки ПК без високих вимог до продуктивності. Він все ще справляється з офісними програмами та нетребувальними іграми.

Наскільки Apple M3 Max швидший у відеомонтажі?

M3 Max значно швидший: у тесті Photo processing він обробляє 183,5 зображень/сек проти 71,1 у i5 11400, а в Ray tracing — 30,6 Mpixels/сек проти 13,8. Це робить його ідеальним для професійної роботи з відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M3 Max досягає вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 11400 та Apple M3 Max напряму?

Так, але варто враховувати різні платформи: i5 11400 — для Windows/ПК, M3 Max — для Mac. Вибір залежить від екосистеми, яку ви використовуєте, та завдань, які виконуєте.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.