Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11400 vs Intel Core i5 14450HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11400 та Intel Core i5 14450HX — два представники лінійки Core i5, але з різних поколінь і орієнтовані на різні сегменти. 11400 — це 6-ядерний процесор для настільних ПК, випущений у 2021 році, тоді як 14450HX — мобільний чип 2024 року з гібридною архітектурою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 14450HX значно випереджає Core i5 11400 за продуктивністю завдяки новішій архітектурі та гібридній конфігурації ядер. Він демонструє вищі результати в усіх бенчмарках: однопотокова продуктивність (Cinebench R23) на 34% краща, а багатопотокова — на 60%. Однак 11400 залишається гідним варіантом для бюджетних настільних збірок, де важлива стабільність і нижча вартість. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у завданнях, що вимагають обчислень, та іграх, 14450HX — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Продуктивність: 14450HX перевершує 11400 в одноядерному тесті Cinebench R23 на 34% (1801 проти 1343) та в багатоядерному на 60% (15382 проти 9623).
  • Архітектура: 11400 використовує 6 продуктивних ядер (6P/12T), тоді як 14450HX має гібридну конфігурацію з 6P + 4E ядрами, що забезпечує кращу багатопотокову обробку.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 14450HX досягає вищої продуктивності при схожому енергоспоживанні завдяки енергоефективним ядрам.
  • Інтегрована графіка: 14450HX має кращу інтегровану графіку (39 балів проти 27), що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: 11400 вийшов у березні 2021 року, тоді як 14450HX — у січні 2024, що пояснює технологічний розрив та підтримку новіших стандартів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1343 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 9623 15382

GeekBench v6

File compression 557 MB/sec Немає даних
Clang compilation 62.8 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 172.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 274.2 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 205.9 pages/sec Немає даних
Background blur 41.8 images/sec Немає даних
Photo processing 71.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 13.8 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2153 2296
Geekbench 6 (багатоядерний) 8234 11291

PassMark

Integer math 58.6 GOps/sec 92.1 GOps/sec
Floating point math 34.6 GOps/sec 68 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 126M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 210.7 MBytes/sec 319.5 MBytes/sec
Physics 808 Frames/sec 2090 Frames/sec
Extended instructions 15.2B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3025 3803
Passmark CPU (багатоядерний) 17009 27773

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 17 березня 2021 9 січня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі i5-11400 i5-14450HX
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 24x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-55 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 24 16
TGP 15 Вт 6-15 Вт
IGPU FLOPS 0,5 терафлопс 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11400 Сайт Intel Core i5 14450HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11400 чи 14450HX?

Intel Core i5 14450HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2296 проти 2153) та новішій архітектурі, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i5 11400 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК і не потребуєте максимальної продуктивності. 11400 досі справляється з більшістю завдань, але 14450HX значно швидший у багатопотокових сценаріях.

Яка різниця в енергоспоживанні між 11400 та 14450HX?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 14450HX завдяки гібридній архітектурі може ефективніше розподіляти навантаження, споживаючи менше енергії в легких завданнях.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i5 14450HX кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 27773 проти 17009) та підтримці новіших інструкцій, що прискорює рендеринг.

Чи можна порівнювати настільний 11400 з мобільним 14450HX?

Так, хоча 11400 — настільний процесор, а 14450HX — мобільний, їх можна порівнювати за продуктивністю. 14450HX часто перевершує 11400 завдяки новішій архітектурі, але в настільних системах 11400 може мати краще охолодження.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.