Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11400F vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11400F та Apple M2 — два процесори з різними архітектурами та цільовими аудиторіями. Перший — класичний десктопний CPU для збірки ПК, другий — флагманський чип для ноутбуків Apple. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i5 11400F за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що робить його ідеальним для роботи з відео, фото та повсякденних завдань на Mac. Водночас i5-11400F демонструє вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23, що може бути корисним для рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібен ігровий ПК або робоча станція з Windows — обирайте Intel. Якщо пріоритет — мобільність, тиша та екосистема Apple — M2 стане кращим вибором.

Основні відмінності

  • Apple M2 значно випереджає Intel Core i5 11400F в одноядерному тесті Geekbench 6: 2589 проти 2072 балів, що забезпечує швидший відгук у щоденних задачах.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i5-11400F набирає 10235 балів, тоді як M2 — 8667, що свідчить про кращу продуктивність Intel у важких обчисленнях.
  • M2 демонструє вдвічі вищу швидкість стиснення файлів (1130 MB/s проти 681 MB/s), що важливо для роботи з архівами.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M2 має менше тепловиділення, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка Apple M2 отримала 31 бал проти 27 у i5-11400F, що робить M2 придатнішим для легкого монтажу відео без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1339 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 10235 8667

GeekBench v6

File compression 681.4 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 59.6 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.4 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 242 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 201.4 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 42.5 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 68.9 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 13.6 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2072 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 8195 10122

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 34.3 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 10.4 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 210.6 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 846 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2997 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 17029 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M2
Номер моделі i5-11400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 18 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11400F Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 GPU
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,86 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 11400F чи Apple M2?

Intel Core i5 11400F краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та дискретними відеокартами. Apple M2 має обмежену бібліотеку ігор і поступається в багатоядерних сценаріях, важливих для сучасних AAA-проєктів.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні платформи: i5-11400F — десктопний CPU для ПК, M2 — ARM-чип для Mac. У синтетичних тестах M2 виграє в одноядерних завданнях, а i5 — у багатоядерних.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Apple M2 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Intel Core i5 11400F для відеомонтажу?

Так, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою. Однак Apple M2 завдяки інтегрованій графіці та оптимізації Final Cut Pro може бути продуктивнішим для монтажу на Mac.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією?

Apple M2 значно швидше стискає файли (1130 MB/s проти 681 MB/s) та компілює код (80.4 Klines/s проти 59.6 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників та роботи з великими даними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.