Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11400F vs Intel Core i5 1345U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11400F та Intel Core i5 1345U — два представники різних поколінь та архітектур. Перший — потужний десктопний чип 11-го покоління без вбудованої графіки, орієнтований на ігрові та робочі збірки. Другий — мобільний процесор 13-го покоління з інтегрованою графікою, створений для тонких ноутбуків, де важливі енергоефективність і компактність. Розберімося, у чому їхні сильні сторони та який варіант підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core i5 11400F виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (10235 проти 8198) та Passmark (17029 проти 15091), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та ігор. Водночас Intel Core i5 1345U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2371 проти 2072) та значно вищу енергоефективність, що ідеально для повсякденних завдань і роботи від батареї. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у стаціонарному ПК — обирайте 11400F. Для мобільності та автономності — 1345U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core i5 11400F має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (10235 проти 8198), що робить його потужнішим у ресурсомістких завданнях, тоді як 1345U лідирує в одноядерному тесті (1773 проти 1339).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 у категорії енергоефективності, але 1345U створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: i5 1345U має вбудоване відеоядро (оцінка 28), тоді як i5 11400F його позбавлений (27 балів), тому для роботи з монітором 11400F потребує дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 1345U перевершує 11400F в одноядерному режимі (2371 проти 2072), але поступається в багатоядерному (7735 проти 8195). У Passmark 11400F сильніший як в одноядерному (2997 проти 3510 — тут 1345U попереду), так і в багатоядерному (17029 проти 15091).
  • Сфера застосування: 11400F — десктопний процесор для ігрових і робочих ПК, тоді як 1345U — мобільний чип для ультрабуків, де важливі компактність і тривала автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1339 1773
Cinebench R23 (багатоядерний) 10235 8198

GeekBench v6

File compression 681.4 MB/sec 513.6 MB/sec
Clang compilation 59.6 Klines/sec 61.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.4 pages/sec 127.2 pages/sec
PDF Renderer 242 Mpixels/sec 213.1 Mpixels/sec
Text processing 201.4 pages/sec 228.9 pages/sec
Background blur 42.5 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 68.9 images/sec 63.5 images/sec
Ray tracing 13.6 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2072 2371
Geekbench 6 (багатоядерний) 8195 7735

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 54.8 GOps/sec
Floating point math 34.3 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 19M Strings/sec
Data encryption 10.4 GBytes/sec 10.5 GBytes/sec
Data compression 210.6 MBytes/sec 166 MBytes/sec
Physics 846 Frames/sec 890 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 9.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2997 3510
Passmark CPU (багатоядерний) 17029 15091

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 16 березня 2021 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Raptor Lake
Номер моделі i5-11400F i5-1345U
Інтегрована графіка Немає Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 16x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 12-15 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11400F Сайт Intel Core i5 1345U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1250 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 640
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 11400F чи 1345U?

Intel Core i5 11400F кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та можливості встановлення потужної дискретної відеокарти. 1345U більше підходить для казуальних ігор на інтегрованій графіці.

Чи можна використовувати Intel Core i5 1345U в настільному ПК?

Технічно так, але це не практично: 1345U — мобільний процесор, який зазвичай розпаяний на материнській платі ноутбука. Для десктопа краще обрати 11400F або інший сокетний CPU.

Який процесор енергоефективніший: 11400F чи 1345U?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але 1345U споживає значно менше енергії завдяки архітектурі для ноутбуків. 11400F вимагає більше охолодження та живлення.

Чи підходить Intel Core i5 11400F для рендерингу та відеомонтажу?

Так, 11400F добре справляється з рендерингом завдяки високим багатоядерним показникам (Cinebench R23: 10235). Для відеомонтажу варто доповнити його дискретною відеокартою.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core i5 1345U має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 1773 проти 1339, Geekbench 6 — 2371 проти 2072. Це дає перевагу в повсякденних завданнях і швидкодії інтерфейсу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.