Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11400H vs Intel Processor U300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11400H та Intel Processor U300 — два представники різних поколінь, які мають однаковий загальний рейтинг 49 балів. Перший вийшов у 2021 році й орієнтований на ігрові ноутбуки, другий — на бюджетні ультрабуки 2023 року. Обидва пропонують високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та архітектурою. Розгляньмо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 11400H значно випереджає Intel Processor U300 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 9315 проти 4087, а Passmark багатоядерний — 15629 проти 8299. Це робить i5 11400H кращим вибором для відеомонтажу, рендерингу та ігор. Натомість Intel Processor U300 демонструє трохи вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2158 проти 1967) і кращу швидкість архівування файлів. Якщо вам потрібна потужність для роботи з багатьма ядрами — обирайте i5 11400H, для повсякденних завдань із акцентом на енергоефективність — U300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 11400H майже вдвічі потужніший за U300 у Cinebench R23 багатоядерному (9315 проти 4087) та Passmark (15629 проти 8299).
  • Одноядерна продуктивність: Intel Processor U300 трохи швидший у Geekbench 6 одноядерному (2158 проти 1967) та Cinebench R23 одноядерному (1570 проти 1466).
  • Швидкість архівування: U300 випереджає i5 11400H у стисненні файлів (543.1 MB/s проти 435.2 MB/s), що корисно для роботи з архівами.
  • Обробка тексту та PDF: U300 швидше обробляє текст (218.5 стор./с проти 199.7) і PDF (147.1 проти 193.7), хоча i5 11400H лідирує в рендерингу PDF.
  • Інтегрована графіка та візуалізація: i5 11400H має кращу інтегровану графіку (26 балів проти 24) і значно швидший рейтрейсинг (13.1 Mpixels/s проти 7.09), що важливо для легкого геймінгу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1466 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 9315 4087

GeekBench v6

File compression 435.2 MB/sec 543.1 MB/sec
Clang compilation 54.7 Klines/sec 23.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 119.7 pages/sec 112.9 pages/sec
PDF Renderer 193.7 Mpixels/sec 147.1 Mpixels/sec
Text processing 199.7 pages/sec 218.5 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 25.5 images/sec
Photo processing 51.2 images/sec 46.3 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 7.09 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1967 2158
Geekbench 6 (багатоядерний) 6967 5096

PassMark

Integer math 54 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 32.5 GOps/sec 17.7 GOps/sec
Find prime numbers 48M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 22.7M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 9.6 GBytes/sec 5.8 GBytes/sec
Data compression 196 MBytes/sec 90.1 MBytes/sec
Physics 680 Frames/sec 545 Frames/sec
Extended instructions 13.4B Matrices/sec 4.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3000 3037
Passmark CPU (багатоядерний) 15629 8299

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 травня 2021 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Raptor Lake
Номер моделі i5-11400H U300
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 6 1
Потоковий 12 2
Частота 2.2-2.7 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 6 5
Кількість потоків 12 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22-27x 12x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 12-15 Вт
Сокет BGA-1787 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (16 EU) Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 128 384
TMUs 8 24
ROPs 4 12
Обчислювальні блоки 16 48
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11400H Сайт Intel Processor U300
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11400H чи Intel Processor U300?

Intel Core i5 11400H краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Intel Processor U300 для роботи з відео?

Для відеомонтажу та рендерингу Intel Core i5 11400H значно ефективніший завдяки майже двократній перевазі в багатоядерних тестах. U300 підійде лише для легкого редагування або повсякденних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100). Intel Processor U300, як новіша модель, може споживати менше енергії в легких завданнях, але i5 11400H також демонструє хорошу ефективність для свого класу.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Intel Processor U300 краще впорається з офісними завданнями завдяки вищій одноядерній продуктивності та швидшій обробці текстів і PDF. Він також забезпечує плавну роботу браузера та офісних додатків.

Чи можна використовувати Intel Core i5 11400H для стрімінгу?

Так, Intel Core i5 11400H добре підходить для стрімінгу завдяки високій багатопотоковій продуктивності, яка дозволяє одночасно кодувати відео та запускати ігри без значних затримок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.