Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1145G7 vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1145G7 та AMD Ryzen 5 2600X — два процесори різних поколінь і призначень. Перший створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — для настільних ПК, де важлива багатопотокова потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 1145G7 виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків і повсякденних завдань. AMD Ryzen 5 2600X, своєю чергою, демонструє значно кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (7523 проти 4769) і Passmark, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та ігор на стаціонарному ПК. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте Intel, якщо максимальна потужність за фіксованим робочим місцем — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 1145G7 має вищу одноядерну продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 1883 проти 1272 у Ryzen 5 2600X, що дає перевагу в швидкодії звичайних додатків.
  • AMD Ryzen 5 2600X значно потужніший у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) 7523 проти 4769, що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Intel виграє в енергоефективності: процесор споживає менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків без активного охолодження.
  • Ryzen 5 2600X демонструє кращу продуктивність у компіляції коду (Clang compilation: 46 Klines/sec проти 31.4) та трасуванні променів (9.89 Mpixels/sec проти 7.25).
  • Intel Core i5 1145G7 швидше обробляє текст (176.2 pages/sec проти 112.6) та фото (64.5 images/sec проти 52.9), що корисно в офісній роботі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1388 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 4769 7523

GeekBench v6

File compression 612.2 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 31.4 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 132.1 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 170.7 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 176.2 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 29.7 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 64.5 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 7.25 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1883 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 6026 5577

PassMark

Integer math 33.3 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 19.8 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 623 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 9800 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i5-1145G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.1-2.6 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11-26x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 80EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1145G7 Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1145G7 чи AMD Ryzen 5 2600X?

AMD Ryzen 5 2600X має вищу багатоядерну продуктивність, що важливо в сучасних іграх. Однак Intel Core i5 1145G7 може бути кращим у легких іграх завдяки вищій одноядерній швидкості, але він обмежений теплопакетом ноутбука.

Чи підходить Intel Core i5 1145G7 для відеомонтажу?

Для базового відеомонтажу Intel Core i5 1145G7 достатній завдяки інтегрованій графіці та хорошій одноядерній продуктивності. Для складних проєктів AMD Ryzen 5 2600X буде ефективнішим через більшу кількість ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i5 1145G7 значно енергоефективніший — він створений для мобільних пристроїв і споживає набагато менше енергії, ніж настільний AMD Ryzen 5 2600X.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Так, але з урахуванням різних платформ: Intel Core i5 1145G7 встановлюється в ноутбуки, а AMD Ryzen 5 2600X — у настільні материнські плати. Для стаціонарного ПК Ryzen 5 2600X є більш логічним вибором.

Який процесор краще підходить для програмування?

AMD Ryzen 5 2600X краще справляється з компіляцією коду завдяки вищій багатоядерній продуктивності. Intel Core i5 1145G7 підійде для легших завдань, як-от написання коду та тестування.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.