Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1145G7 vs AMD Ryzen 5 6600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1145G7 та AMD Ryzen 5 6600U – два популярні мобільні процесори для тонких ноутбуків. Обидві моделі пропонують високу енергоефективність та інтегровану графіку, але Ryzen 5 6600U вийшов на півтора року пізніше та базується на свіжішій архітектурі. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 6600U демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі більший (9828 проти 4769), а в Geekbench 6 – на 20% кращий. В одноядерних тестах перевага AMD також помітна, хоча й менш виражена (1493 проти 1388 у Cinebench R23). Інтегрована графіка Ryzen 5 6600U також потужніша, що робить його кращим вибором для творчих завдань та легких ігор. Intel Core i5 1145G7 залишається гідним варіантом для офісних завдань та базової роботи, але за загальною продуктивністю поступається молодшому конкуренту.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 6600U майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (9828 проти 4769) та на 20% швидший у Geekbench 6 (7212 проти 6026).
  • Однопотокова продуктивність: AMD випереджає Intel у більшості тестів: Cinebench R23 (1493 проти 1388) та Geekbench 6 (1947 проти 1883).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 6600U має вищий показник у категорії "Інтегрована графіка" (27 проти 21), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, що робить їх однаково економічними для мобільних пристроїв.
  • Дата виходу: Intel Core i5 1145G7 вийшов у вересні 2020 року, тоді як AMD Ryzen 5 6600U – у січні 2022 року, що пояснює технологічну перевагу останнього.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1388 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 4769 9828

GeekBench v6

File compression 612.2 MB/sec 837.1 MB/sec
Clang compilation 31.4 Klines/sec 52.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 132.1 pages/sec 169.3 pages/sec
PDF Renderer 170.7 Mpixels/sec 219.6 Mpixels/sec
Text processing 176.2 pages/sec 198.7 pages/sec
Background blur 29.7 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 64.5 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 7.25 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1883 1947
Geekbench 6 (багатоядерний) 6026 7212

PassMark

Integer math 33.3 GOps/sec 60.6 GOps/sec
Floating point math 19.8 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 20.2M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 191.4 MBytes/sec
Physics 623 Frames/sec 837 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 3173
Passmark CPU (багатоядерний) 9800 16545

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-1145G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Radeon 660M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.1-2.6 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11-26x 29x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 15-28 Вт
Сокет BGA-1449 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 80EU AMD Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 640 384
TMUs 40 24
ROPs 20 16
Обчислювальні блоки 80 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1145G7 Сайт AMD Ryzen 5 6600U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1145G7 чи AMD Ryzen 5 6600U?

AMD Ryzen 5 6600U має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Якщо ви плануєте грати без дискретної відеокарти, Ryzen 5 6600U буде кращим вибором.

Чи варто обирати Intel Core i5 1145G7 у 2024 році?

Intel Core i5 1145G7 все ще справляється з офісними завданнями, переглядом відео та базовою роботою. Однак для більш вимогливих програм або багатозадачності варто розглянути Ryzen 5 6600U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Вони споживають приблизно однакову кількість енергії, тому автономність ноутбука залежатиме від інших компонентів.

Для яких завдань підходить AMD Ryzen 5 6600U?

Завдяки високій багатопотоковій продуктивності Ryzen 5 6600U чудово підходить для відеомонтажу, програмування, роботи з фото та інших творчих завдань. Він також добре справляється з багатозадачністю.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціна не вказана, варто орієнтуватися на вартість ноутбуків із цими процесорами. Зазвичай моделі з Ryzen 5 6600U коштують трохи дорожче, але пропонують кращу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.