Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1145G7 vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1145G7 та AMD Ryzen 7 3800XT — два процесори, що належать до різних сегментів. Перший — мобільний чип для ультрабуків з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Другий — потужний десктопний CPU для ентузіастів, який пропонує 8 ядер та високу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800XT — беззаперечний лідер у багатопотокових завданнях, що підтверджується майже втричі вищим результатом у Cinebench R23 (багатоядерний). Він також швидше справляється з компіляцією коду, архівацією та рендерингом. Intel Core i5 1145G7, своєю чергою, демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний) і значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків. Однак для ігор та важких робочих станцій Ryzen 7 3800XT є більш раціональним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотоковість: AMD Ryzen 7 3800XT набирає 12955 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 4769 у Intel Core i5 1145G7, що робить його в 2.7 рази потужнішим у завданнях, що використовують усі ядра.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 1145G7 має невелику перевагу в одноядерних тестах Geekbench 6 (1883 проти 1674), що може дати приріст у чутливих до частоти додатках.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 1145G7 оснащений потужнішою інтегрованою графікою (оцінка 21 проти 32 у AMD), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i5 1145G7 споживає значно менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Сфера застосування: Intel Core i5 1145G7 призначений для тонких ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 7 3800XT — для стаціонарних ПК, де пріоритетом є максимальна обчислювальна потужність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1388 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 4769 12955

GeekBench v6

File compression 612.2 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 31.4 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 132.1 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 170.7 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 176.2 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 29.7 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 64.5 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 7.25 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1883 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 6026 8981

PassMark

Integer math 33.3 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 19.8 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 623 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 9800 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i5-1145G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.1-2.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11-26x 39x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 80EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1145G7 Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1145G7 чи AMD Ryzen 7 3800XT?

AMD Ryzen 7 3800XT значно потужніший завдяки більшій кількості ядер і вищій багатоядерній продуктивності. Однак для ігор важлива й одноядерна швидкість, де Intel Core i5 1145G7 має невелику перевагу. Але в більшості сучасних ігор Ryzen 7 3800XT буде швидше.

Чи підходить Intel Core i5 1145G7 для відеомонтажу?

Так, для легкого відеомонтажу та роботи з FullHD-проектами Intel Core i5 1145G7 цілком придатний завдяки інтегрованій графіці та підтримці Quick Sync. Для важчих завдань, таких як 4K-рендеринг, краще обрати AMD Ryzen 7 3800XT.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core i5 1145G7 споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з AMD Ryzen 7 3800XT (105 Вт). Це робить Intel ідеальним для ноутбуків з автономною роботою.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel Core i5 1145G7 створений для компактних пристроїв, а AMD Ryzen 7 3800XT — для потужних настільних ПК. Порівняння корисне для розуміння, який тип завдань кожен з них виконує краще.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 7 3800XT значно швидше компілює код (73.2 Klines/sec проти 31.4 Klines/sec) завдяки більшій кількості ядер. Для багатозадачності та роботи з віртуальними машинами він також є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.