Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1145G7 vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1145G7 та Apple M1 Max — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший орієнтований на тонкі ноутбуки з Windows, другий — на професійні MacBook Pro. Порівняння охоплює ключові параметри: кількість ядер, частоти, кеш, енергоспоживання, результати бенчмарків та ігрову продуктивність. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але M1 Max значно перевершує суперника в багатопотокових завданнях та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. Apple M1 Max є беззаперечним лідером за продуктивністю: він майже в 2.6 рази швидший у багатоядерному Cinebench R23 (12411 проти 4769) та вдвічі потужніший у Geekbench 6 (12673 проти 6026). Інтегрована графіка M1 Max також значно краща (35 балів проти 21), що робить його ідеальним для відеомонтажу та 3D-рендерингу. Intel Core i5 1145G7 виграє в ціні та сумісності з екосистемою Windows, але суттєво поступається в багатопотокових сценаріях. Для професійної роботи обирайте M1 Max, для офісних завдань і бюджетних ноутбуків — i5 1145G7.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Max має 12411 балів у Cinebench R23 проти 4769 у i5 1145G7, що в 2.6 рази більше.
  • Одноядерна швидкість: M1 Max набирає 1542 бали в Cinebench R23, тоді як i5 1145G7 — 1388, різниця становить 11%.
  • Графіка та медіа: M1 Max отримує 35 балів за інтегровану графіку проти 21 у i5 1145G7, що забезпечує кращу обробку відео та 3D.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів в однойменному рейтингу, але M1 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні.
  • Швидкість компіляції: M1 Max обробляє 105.1 Klines/sec у Clang, тоді як i5 1145G7 — лише 31.4 Klines/sec, що в 3.3 рази швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1388 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 4769 12411

GeekBench v6

File compression 612.2 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 31.4 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 132.1 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 170.7 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 176.2 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 29.7 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 64.5 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 7.25 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1883 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 6026 12673

PassMark

Integer math 33.3 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 19.8 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 623 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 9800 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2020 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i5-1145G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1.1-2.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 11-26x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 50 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 4096
TMUs 40 256
ROPs 20 128
Обчислювальні блоки 80 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1145G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1145G7 чи Apple M1 Max?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку (35 балів проти 21) і вищу продуктивність у Ray tracing (14.9 проти 7.25 Mpixels/sec), тому він краще підходить для ігор, хоча обидва чипи не є ігровими рішеннями.

Чи варто обирати Intel Core i5 1145G7 замість Apple M1 Max для роботи з відео?

Ні, M1 Max значно швидший у багатопотокових завданнях (12411 проти 4769 у Cinebench R23) та має кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для відеомонтажу та рендерингу.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1145G7 чи Apple M1 Max?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Чи підходить Intel Core i5 1145G7 для професійного програмування?

Так, але він поступається M1 Max у швидкості компіляції (31.4 проти 105.1 Klines/sec). Для легких завдань i5 1145G7 достатньо, але для великих проєктів краще обрати M1 Max.

Який процесор краще для повсякденних завдань: Intel Core i5 1145G7 чи Apple M1 Max?

Обидва добре справляються з повсякденними завданнями, але M1 Max швидший у браузері (329.2 проти 132.1 pages/sec) та обробці фото (122.8 проти 64.5 images/sec), тому він забезпечує більш плавну роботу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.