Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1145G7 vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1145G7 та Apple M3 — це процесори різних поколінь та архітектур, призначені для мобільних пристроїв. Перший вийшов у 2020 році на базі архітектури Tiger Lake, другий — у 2023 році з власною архітектурою Apple. Незважаючи на те, що обидва чипи демонструють високу енергоефективність (обидва отримали 100 балів), M3 значно випереджає конкурента за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за інтегрованою графікою. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M3 є безумовним лідером у цьому порівнянні. Він перевершує Intel Core i5 1145G7 за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 3009 проти 1883), багатопотокова (11815 проти 6026) та інтегрована графіка (38 балів проти 21). M3 також значно швидший у реальних завданнях, таких як компіляція коду (94.7 Klines/sec проти 31.4) та обробка фото (114.8 images/sec проти 64.5). Якщо ви обираєте між ноутбуком на Intel 11-го покоління та Mac з M3, другий варіант забезпечить кращу швидкодію та енергоефективність. Однак, якщо вам потрібна сумісність із Windows або бюджетне рішення, i5-1145G7 все ще може бути актуальним.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Apple M3 має значно вищі показники в одно- та багатоядерних тестах. Наприклад, у Cinebench R23 багатоядерний результат M3 (10454) більш ніж удвічі перевищує результат i5-1145G7 (4769).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M3 досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки архітектурі ARM та 3-нм техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: M3 набирає 38 балів у категорії інтегрованої графіки проти 21 у i5-1145G7. Це означає кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Реальні завдання: M3 швидше компілює код (94.7 Klines/sec проти 31.4), обробляє PDF (313.9 Mpixels/sec проти 170.7) та виконує трасування променів (12.9 Mpixels/sec проти 7.25).
  • Дата виходу: Intel Core i5-1145G7 вийшов у вересні 2020 року, тоді як Apple M3 — у жовтні 2023 року. Різниця в три роки пояснює значний розрив у технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1388 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 4769 10454

GeekBench v6

File compression 612.2 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 31.4 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 132.1 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 170.7 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 176.2 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 29.7 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 64.5 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 7.25 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1883 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 6026 11815

PassMark

Integer math 33.3 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 19.8 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 106.1 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 623 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 9800 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2020 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M3
Номер моделі i5-1145G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 1.1-2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 11-26x 40x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 20 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M3 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 640 1280
TMUs 40 80
ROPs 20 40
Обчислювальні блоки 80 160
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1145G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1145G7 чи Apple M3?

Apple M3 має потужнішу інтегровану графіку (38 балів проти 21), що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Однак i5-1145G7 може бути сумісніший з бібліотекою Windows-ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1145G7 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібне бюджетне рішення для офісних завдань та веб-серфінгу. Для ресурсомістких завдань краще обрати пристрій з Apple M3.

Який процесор енергоефективніший: i5-1145G7 чи M3?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M3 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії завдяки сучаснішій архітектурі.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 1145G7 та Apple M3 напряму?

Так, це коректно, оскільки обидва процесори призначені для мобільних пристроїв. M3 значно швидший, але i5-1145G7 може бути вигіднішим за ціною.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M3 значно швидше обробляє фото (114.8 images/sec проти 64.5) та має кращу інтегровану графіку, тому він краще підходить для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.