Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11500H vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11500H та AMD Ryzen 5 7600 — це два процесори різних поколінь і платформ. Перший створений для мобільних ноутбуків (2021 рік), другий — для настільних ПК (2023 рік). Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через близьку цінову категорію. У цьому матеріалі ми розберемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Intel Core i5 11500H за більшістю показників: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 50%, а в Geekbench 6 — на 66%. Ryzen також демонструє кращу однопотокову продуктивність та вищу швидкість у задачах рендерингу, компіляції та обробки зображень. Однак i5 11500H має перевагу в мобільності та нижчому енергоспоживанні, що робить його хорошим вибором для ігрових ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК — обирайте Ryzen 5 7600.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 7600 має на 50% вищий багатоядерний бал у Cinebench R23 (14344 проти 9532) та на 66% вищий у Geekbench 6 (11734 проти 7050).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 5 7600 випереджає i5 11500H у Passmark одноядерному тесті (3910 проти 3052) та Geekbench 6 (2892 проти 2009).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий бал 100, але i5 11500H споживає менше енергії завдяки мобільному формфактору, тоді як Ryzen 5 7600 розрахований на настільні ПК.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 отримав вищий бал (39 проти 26), що забезпечує кращу роботу з графікою без дискретної відеокарти.
  • Застосування: i5 11500H призначений для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 7600 — для стаціонарних ПК, що визначає їхні можливості апгрейду та охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1492 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 9532 14344

GeekBench v6

File compression 465.8 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 121.8 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 211.4 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 207.4 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 39.1 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 49.2 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 13.5 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2009 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 7050 11734

PassMark

Integer math 56.7 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 33.9 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 10 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 200.6 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 13.6B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3052 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 16091 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-11500H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.4-2.9 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24-29x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1787 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11500H Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11500H чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та новішій архітектурі. Однак i5 11500H також може бути хорошим вибором у складі ігрового ноутбука.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в енергоспоживанні та тепловиділенні. Ryzen 5 7600 потребує потужнішого охолодження, тоді як i5 11500H оптимізований для ноутбуків.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7600 має кращу інтегровану графіку (бал 39 проти 26), що дозволяє виконувати базові графічні завдання без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i5 11500H у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте продуктивний ноутбук за доступною ціною. Для стаціонарного ПК краще обрати Ryzen 5 7600 через вищу продуктивність та новішу платформу.

Який процесор кращий для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 5 7600 значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція, тому він кращий для професійної роботи з відео та 3D.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.