Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11500H vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11500H і AMD Ryzen 9 3900XT – це два процесори, що належать до різних сегментів: перший – мобільний чип для ноутбуків, другий – потужний десктопний CPU. Незважаючи на різницю в архітектурі та призначенні, їх часто порівнюють через схожу однопотокову продуктивність. У цьому огляді ми проаналізуємо ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 3900XT значно перевершує Intel Core i5 11500H у багатопотокових завданнях завдяки 12 ядрам і 24 потокам, що підтверджується майже двократною перевагою в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Однак Intel Core i5 11500H демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2009 проти 1680) і вищу енергоефективність (100 балів). Для ігор та повсякденних завдань i5 11500H буде достатньо, але для рендерингу, компіляції та роботи з важким контентом Ryzen 9 3900XT – беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 3900XT майже вдвічі потужніший завдяки 12 ядрам (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 9532).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 11500H випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2009 проти 1680), що важливо для ігор.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний показник 100 балів, але i5 11500H споживає менше енергії як мобільний чип.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 11500H має вбудоване відеоядро (26 балів), тоді як Ryzen 9 3900XT потребує дискретної графіки.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 9 3900XT значно швидший у стисненні файлів (1040 MB/s проти 465.8 MB/s) та компіляції коду (111.3 Klines/s проти 62.4 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1492 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 9532 18404

GeekBench v6

File compression 465.8 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 121.8 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 211.4 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 207.4 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 39.1 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 49.2 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 13.5 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2009 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 7050 10907

PassMark

Integer math 56.7 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 33.9 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 10 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 200.6 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 13.6B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3052 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 16091 32670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i5-11500H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 2.4-2.9 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24-29x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11500H Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11500H чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Intel Core i5 11500H має вищу однопотокову продуктивність, що дає невелику перевагу в більшості ігор. Однак Ryzen 9 3900XT також добре справляється, особливо в іграх, оптимізованих під багато ядер.

Чи варто обирати Intel Core i5 11500H для роботи з відео?

Для базового монтажу та роботи з FullHD відео i5 11500H цілком достатньо. Але для професійного рендерингу та 4K краще обрати Ryzen 9 3900XT через його багатопотокову потужність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 11500H споживає менше енергії, оскільки це мобільний чип з TDP 35-45 Вт, тоді як Ryzen 9 3900XT потребує 105 Вт.

Чи підходить AMD Ryzen 9 3900XT для ігрового ПК?

Так, Ryzen 9 3900XT чудово підходить для ігор, але потребує окремої відеокарти. Його 12 ядер забезпечують запас продуктивності на майбутнє, хоча в деяких іграх i5 11500H може бути трохи швидшим.

Який процесор краще обрати для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 3900XT значно швидший у компіляції завдяки більшій кількості ядер (111.3 Klines/s проти 62.4 Klines/s). Для розробників це буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.