Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1155G7 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1155G7 та Apple M2 Ultra — це процесори з різних світів: перший створений для масових ноутбуків на Windows, другий — флагманський чип для професійних Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між мобільним Intel 11-го покоління та гігантським Apple Silicon. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб ви могли обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 1155G7 за багатопотоковою продуктивністю: майже в 7 разів вищий результат у Cinebench R23 (28924 проти 4201) та в 4 рази в Geekbench 6 (21387 проти 5404). M2 Ultra також лідирує в однопотокових тестах, обробці файлів, рендерингу та компіляції. Водночас i5 1155G7 — гідний вибір для бюджетних ноутбуків, де важлива енергоефективність, але не надвисока потужність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу чи 3D, M2 Ultra — однозначний переможець.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra набирає 28924 балів у Cinebench R23, що майже в 7 разів більше, ніж 4201 у Intel Core i5 1155G7.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra швидший на 22% в Geekbench 6 (2685 проти 1983) та на 44% в Passmark (4200 проти 2914).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має значно потужнішу графіку (64 бали проти 23), що дає змогу обробляти 170.7 зображень/с проти 48.1 у i5.
  • Обробка даних: M2 Ultra стискає файли зі швидкістю 2140 MB/s, тоді як i5 1155G7 — лише 433.2 MB/s, що в 5 разів повільніше.
  • Рендеринг та трасування: M2 Ultra виконує 33.8 Mpixels/s у Ray tracing проти 6.79 у i5, що робить його кращим для професійної графіки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1421 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 4201 28924

GeekBench v6

File compression 433.2 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 34.2 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 105.9 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 153.1 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 194.7 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 28 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 48.1 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 6.79 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1983 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 5404 21387

PassMark

Integer math 35.8 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 20.9 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 40M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 12.8M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 109.7 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 609 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2914 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 10108 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 8 червня 2021 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i5-1155G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 1.0-2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 10-25x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 80EU Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,73 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1155G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1155G7 чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак i5 1155G7 сумісний з більшою кількістю ігор на Windows, що може бути важливим фактором.

Чи варто вибирати Intel Core i5 1155G7 для роботи з відео?

Для базового монтажу відео 1080p i5 1155G7 підійде, але для 4K або складних проєктів краще обрати M2 Ultra, який має в 7 разів вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак M2 Ultra досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки архітектурі ARM.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Так, хоча вони належать до різних платформ. Intel Core i5 1155G7 встановлюється в бюджетні Windows-ноутбуки, а Apple M2 Ultra — у професійні Mac Studio та MacBook Pro.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M2 Ultra значно швидший: 226.4 Klines/s у Clang compilation проти 34.2 Klines/s у i5 1155G7. Для великих проєктів M2 Ultra буде набагато ефективнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.