Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11600K vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11600K та Apple M1 Max — це два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — класичний x86-чип для настільних ПК, другий — ARM-система на чипі, орієнтована на MacBook Pro. Незважаючи на різницю в цільових платформах, їх часто порівнюють через високу продуктивність. Ми проаналізували ключові бенчмарки, енергоефективність та можливості інтегрованої графіки, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Max випереджає Intel Core i5 11600K у більшості синтетичних тестів, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12411 проти 11311) та роботі з файлами (стиснення: 1450 MB/s проти 670 MB/s). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про високий рівень оптимізації. Однак M1 Max пропонує кращу інтегровану графіку (35 проти 30 балів) і вищу однопотокову продуктивність (62 проти 61). Якщо вам потрібен універсальний чип для роботи та творчості в екосистемі Apple — обирайте M1 Max. Для ігор або збірки ПК на Windows i5 11600K залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23, тоді як i5 11600K — 11311 балів, що робить M1 Max на ~10% швидшим у багатоядерних сценаріях.
  • Швидкість стиснення файлів: M1 Max показує 1450 MB/s проти 670 MB/s у i5 11600K — перевага більш ніж удвічі, що критично для архівації та роботи з великими даними.
  • Інтегрована графіка: M1 Max отримує 35 балів проти 30 у i5 11600K, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 Max досягає цього при значно нижчому TDP (до 30 Вт проти 125 Вт у i5 11600K).
  • Дата виходу: i5 11600K вийшов у березні 2021 року, а M1 Max — у жовтні 2021 року, що дає M1 Max перевагу в свіжішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1559 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 11311 12411

GeekBench v6

File compression 670.1 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 66.9 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.4 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 286.7 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 223.1 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 80.8 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2295 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 9114 12673

PassMark

Integer math 65 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 38.3 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 27.8M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 243.5 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 945 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 17.7B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3349 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 19589 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 30 березня 2021 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i5-11600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 64 256
ROPs 32 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11600K Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11600K чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 11600K зазвичай кращий для ігор через ширшу підтримку x86-ігор та можливість використання потужних дискретних відеокарт. M1 Max має обмежену сумісність з іграми, хоча його інтегрована графіка сильніша.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 11600K та Apple M1 Max безпосередньо?

Так, але слід враховувати різні платформи: i5 11600K для ПК на Windows, M1 Max для Mac. У синтетичних тестах M1 Max часто випереджає, але реальна продуктивність залежить від програмного забезпечення.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Max споживає значно менше енергії (до 30 Вт) порівняно з i5 11600K (125 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить Intel Core i5 11600K для відеомонтажу?

Так, i5 11600K добре справляється з відеомонтажем завдяки 6 ядрам і високій частоті, але M1 Max з 10 ядрами та кращою інтегрованою графікою забезпечує швидше рендерування в оптимізованих програмах.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M1 Max має незначну перевагу: 62 бали проти 61 у i5 11600K. У Geekbench 6 M1 Max набирає 2431 бал (одноядерний), а i5 11600K — 2295 балів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.