Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11600K vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11600K та Apple M2 Max — це два потужних процесори, створені для різних екосистем. Перший — класичний десктопний CPU від Intel на архітектурі Rocket Lake, орієнтований на ігри та продуктивність. Другий — флагманський чип Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro, що поєднує високу обчислювальну потужність із неперевершеною енергоефективністю. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає Intel Core i5 11600K у більшості синтетичних тестів: багатоядерна продуктивність Geekbench 6 вища на 63%, а Cinebench R23 — на 30%. Завдяки архітектурі ARM та 12 ядрам (8 продуктивних + 4 енергоефективних) M2 Max демонструє кращі результати в багатопотокових завданнях, таких як компіляція коду, рендеринг та стиснення файлів. Водночас i5 11600K залишається хорошим вибором для ігрових ПК завдяки сумісності з Windows та відносно низькій ціні. Однак загальний рейтинг (60 проти 53) підтверджує перевагу M2 Max.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2695 проти 2295 у i5 11600K, що дає приріст майже 17%.
  • Багатоядерна продуктивність M2 Max значно краща: Geekbench 6 багатоядерний — 14891 проти 9114, а Cinebench R23 — 14767 проти 11311.
  • M2 Max демонструє вдвічі вищу швидкість стиснення файлів (1690 MB/s проти 670 MB/s) та компіляції коду (131.8 Klines/s проти 66.9 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M2 Max (40 балів) перевершує вбудовану графіку i5 11600K (30 балів), що важливо для роботи з відео та фото без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M2 Max досягає вищої продуктивності на ват, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1559 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 11311 14767

GeekBench v6

File compression 670.1 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 66.9 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 199.4 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 286.7 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 223.1 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 80.8 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2295 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 9114 14891

PassMark

Integer math 65 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 38.3 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 27.8M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 243.5 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 945 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 17.7B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3349 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 19589 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 30 березня 2021 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M2
Номер моделі i5-11600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 4864
TMUs 64 304
ROPs 32 152
Обчислювальні блоки 32 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11600K Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11600K чи Apple M2 Max?

Intel Core i5 11600K кращий для ігор через сумісність з Windows та більшу кількість оптимізованих ігор. M2 Max має потужну інтегровану графіку, але більшість ігор доступні через Rosetta 2, що знижує продуктивність.

Чи варто купувати Intel Core i5 11600K у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію на Windows. Процесор досі справляється з більшістю завдань, але поступається новішим моделям у багатопотоковій продуктивності.

Apple M2 Max підходить для професійної роботи з відео?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій продуктивності інтегрованої графіки, швидкому кодуванню та підтримці ProRes. Він значно швидший за i5 11600K у цих завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M2 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 11600K та Apple M2 Max напряму?

Так, але варто враховувати різні архітектури (x86 vs ARM) та екосистеми. M2 Max працює лише на Mac, а i5 11600K — на Windows/Linux. Вибір залежить від вашої платформи та завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.