Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11600KF vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11600KF та AMD Ryzen 9 7940HS — це два процесори різних поколінь і цінових категорій. Перший вийшов у 2021 році та орієнтований на ігрові ПК з розблокованим множником, другий — мобільний чип 2023 року, створений для потужних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні технічні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS значно випереджає Intel Core i5 11600KF за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 17497 проти 11277) та однопотоковою (Geekbench 6: 2603 проти 2118). Він також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак i5-11600KF може бути привабливішим для бюджетних ігрових збірок завдяки нижчій ціні та можливості розгону. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте Ryzen 9 7940HS, для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — i5-11600KF.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7940HS має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний на 55% кращий (17497 проти 11277), а Geekbench 6 багатоядерний — на 44% (13156 проти 9113).
  • Однопотокова продуктивність також на боці AMD: Geekbench 6 одноядерний 2603 проти 2118 у Intel, що дає приріст близько 23%.
  • Ryzen 9 7940HS оснащений інтегрованою графікою Radeon 780M, яка значно потужніша за Intel UHD Graphics 730 (інтегрована графіка i5-11600KF), що важливо для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i5 11600KF вийшов у 2021 році, тоді як AMD Ryzen 9 7940HS — у 2023, що пояснює технологічний розрив: новіша архітектура Zen 4 проти Cypress Cove.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але Ryzen 9 7940HS досягає кращих результатів при меншому TDP (35-54W проти 125W у i5-11600KF).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1564 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 11277 17497

GeekBench v6

File compression 867.9 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 66.8 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 209.5 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 279.2 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 216.9 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 32 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 79 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2118 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 9113 13156

PassMark

Integer math 64.6 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 38.3 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 27.7M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 244.1 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 954 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 17.7B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3340 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 19620 30384

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-11600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.9 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 35-54 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11600KF Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11600KF чи AMD Ryzen 9 7940HS?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність, де Ryzen 9 7940HS має перевагу (на 23% вище в Geekbench 6). Однак i5-11600KF може бути кращим вибором для бюджетного ігрового ПК завдяки нижчій ціні та можливості розгону.

Чи варто купувати Intel Core i5 11600KF у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і не потребуєте інтегрованої графіки. Він все ще забезпечує хорошу продуктивність в іграх, але поступається новішим моделям у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 9 7940HS споживає значно менше енергії (35-54W) порівняно з Intel (125W), що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати настільний i5-11600KF з мобільним Ryzen 9 7940HS?

Так, хоча вони належать до різних сегментів, порівняння показує, що мобільний Ryzen 9 7940HS перевершує настільний i5-11600KF за більшістю показників, що свідчить про прогрес архітектури Zen 4.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 7940HS значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний на 55% вище). Він також швидше обробляє зображення та файли.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.