Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11600KF vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11600KF та Apple M1 Pro — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Перший — класичний x86-чип для настільних ПК, другий — ARM-система на кристалі, орієнтована на MacBook. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоефективність та практичну продуктивність, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає Intel Core i5 11600KF за більшістю тестів: вищі показники в Geekbench 6 (одноядерний 2328 проти 2118, багатоядерний 10305 проти 9113) та Passmark (3804 проти 3340 одноядерний). M1 Pro також демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Однак i5 11600KF має вищу продуктивність у трасуванні променів (15.1 проти 10.7 Mpixels/sec) і може бути кращим вибором для збірки ПК з дискретною графікою.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro перевершує Intel Core i5 11600KF у багатопотокових тестах: Cinebench R23 (12108 проти 11277) та Geekbench 6 (10305 проти 9113).
  • M1 Pro має значно кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M1 Pro споживає менше енергії при вищих навантаженнях).
  • Intel i5 11600KF виграє у трасуванні променів (15.1 Mpixels/sec проти 10.7), що важливо для рендерингу з Ray Tracing.
  • У швидкості стиснення файлів M1 Pro значно швидший: 1230 MB/sec проти 867.9 MB/sec.
  • Apple M1 Pro має інтегровану графіку вищого рівня (34 бали проти 30), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1564 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 11277 12108

GeekBench v6

File compression 867.9 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 66.8 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 209.5 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 279.2 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 216.9 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 32 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 79 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2118 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 9113 10305

PassMark

Integer math 64.6 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 38.3 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 27.7M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 244.1 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 954 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 17.7B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3340 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 19620 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i5-11600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11600KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11600KF чи Apple M1 Pro?

Intel Core i5 11600KF зазвичай кращий для ігор, оскільки має вищу продуктивність у трасуванні променів і сумісність з дискретними відеокартами. M1 Pro обмежений екосистемою Apple і не має підтримки сучасних ігрових графічних карт.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M1 Pro споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 11600KF та Apple M1 Pro для роботи з відео?

Так, M1 Pro краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій продуктивності в Geekbench та інтегрованій графіці. Однак i5 11600KF може бути ефективнішим у задачах, що використовують трасування променів.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M1 Pro має вищу багатопотокову продуктивність: Geekbench 6 (10305 проти 9113) та Passmark (21864 проти 19620). Це робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Чи варто купувати Intel Core i5 11600KF у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте настільний ПК з дискретною графікою та потребуєте високої продуктивності в іграх. Для ноутбуків або енергоефективних систем краще обрати Apple M1 Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.