Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 11600KF vs Intel Core i7 1280P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 11600KF і Intel Core i7 1280P — два процесори від Intel, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. Перший — це потужний десктопний чип 11-го покоління без вбудованої графіки, створений для ігрових ПК та продуктивної роботи. Другий — мобільний процесор 12-го покоління з гібридною архітектурою, що поєднує продуктивні та енергоефективні ядра. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core i5 11600KF виграє в одноядерній продуктивності (Passmark: 3340 проти 3328) і демонструє високу швидкість у файловому стисненні (867.9 MB/s). Водночас Intel Core i7 1280P має кращі результати в багатоядерних тестах (Geekbench 6 багатоядерний: 10823 проти 9113) та забезпечує вищу продуктивність у рендерингу (Ray tracing: 20.9 Mpixels/s). Якщо вам потрібен процесор для стаціонарного ПК з акцентом на ігри та швидкість роботи з файлами — обирайте i5 11600KF. Для мобільного використання, багатозадачності та роботи з графікою краще підійде i7 1280P.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 11600KF має вищу швидкість файлового стиснення (867.9 MB/s) порівняно з i7 1280P (711.9 MB/s), що робить його кращим для архівування даних.
  • Intel Core i7 1280P значно випереджає в Clang компіляції (94.4 Klines/s проти 66.8 Klines/s), що важливо для розробників програмного забезпечення.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 i7 1280P набирає 10823 бали, тоді як i5 11600KF — лише 9113, що свідчить про кращу багатозадачність мобільного чипа.
  • Intel Core i5 11600KF показує вищу продуктивність у текстовому процесингу (216.9 pages/s проти 235 pages/s у i7 1280P, але останній має кращий результат у PDF-рендерингу — 294 Mpixels/s).
  • У тесті Ray tracing i7 1280P набирає 20.9 Mpixels/s, що на 38% більше, ніж у i5 11600KF (15.1 Mpixels/s), що робить його кращим для графічних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1564 1651
Cinebench R23 (багатоядерний) 11277 11666

GeekBench v6

File compression 867.9 MB/sec 711.9 MB/sec
Clang compilation 66.8 Klines/sec 94.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 209.5 pages/sec 238.3 pages/sec
PDF Renderer 279.2 Mpixels/sec 294 Mpixels/sec
Text processing 216.9 pages/sec 235 pages/sec
Background blur 32 images/sec 47.9 images/sec
Photo processing 79 images/sec 85.7 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 20.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2118 2325
Geekbench 6 (багатоядерний) 9113 10823

PassMark

Integer math 64.6 GOps/sec 76.8 GOps/sec
Floating point math 38.3 GOps/sec 52 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 27.7M Strings/sec 24.6M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 13.4 GBytes/sec
Data compression 244.1 MBytes/sec 222.3 MBytes/sec
Physics 954 Frames/sec 1462 Frames/sec
Extended instructions 17.7B Matrices/sec 12.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3340 3328
Passmark CPU (багатоядерний) 19620 20431

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 16 березня 2021 23 лютого 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Alder Lake
Номер моделі i5-11600KF i7-1280P
Інтегрована графіка Немає Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.9 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 6 14
Кількість потоків 12 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 18x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 20-28 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 11600KF Сайт Intel Core i7 1280P
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1450 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,23 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 11600KF чи Intel Core i7 1280P?

Для ігор краще підійде Intel Core i5 11600KF, оскільки він має вищу одноядерну продуктивність (Passmark: 3340) і швидше стискає файли, що важливо для завантаження ігор.

Чи підходить Intel Core i7 1280P для рендерингу та графіки?

Так, Intel Core i7 1280P показує кращі результати в Ray tracing (20.9 Mpixels/s) і багатоядерних тестах, що робить його добрим вибором для рендерингу та обробки зображень.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i7 1280P є мобільним чипом і споживає менше енергії в режимі простою.

Чи можна використовувати Intel Core i5 11600KF для роботи з графікою?

Так, але він поступається i7 1280P у багатоядерних завданнях. Для професійної графіки та рендерингу краще обрати i7 1280P.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Intel Core i7 1280P значно швидше компілює код (94.4 Klines/s), тому він кращий для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.