Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1230U vs AMD Ryzen 5 5600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1230U та AMD Ryzen 5 5600H — два популярні процесори для ноутбуків, які належать до різних архітектур і мають різне призначення. Перший створений для ультратонких пристроїв з акцентом на енергоефективність, тоді як другий орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки, де важлива багатопотокова потужність. Розглянемо їхні відмінності в тестах, продуктивності та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600H значно випереджає Intel Core i5 1230U в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 9699 проти 5833, а Passmark багатоядерний — 16988 проти 10977. Водночас Intel виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але 1230U споживає менше) і в деяких однопотокових сценаріях, як-от Cinebench R23 одноядерний (1411 проти 1367). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або рендерингу — обирайте Ryzen 5 5600H. Для легких завдань і тривалої автономності — Intel Core i5 1230U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 5600H має значно вищі показники в Cinebench R23 багатоядерному (9699 проти 5833) і Passmark багатоядерному (16988 проти 10977), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 1230U демонструє вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1411 проти 1367), але поступається в Geekbench 6 одноядерному (1714 проти 1850) та Passmark одноядерному (2748 проти 2947).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100, але Intel Core i5 1230U розрахований на менше енергоспоживання (TDP 9-15 Вт проти 45 Вт у Ryzen), що забезпечує довшу автономність у тонких ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 5600H має трохи кращий бал (26 проти 22), що підтверджується вищою швидкістю в Background blur (32.8 проти 21 images/sec) та Ray tracing (13.8 проти 9.73 Mpixels/sec).
  • Спеціалізовані завдання: Intel виграє у File compression (730.2 проти 604.2 MB/sec) і HTML 5 Browser (170.9 проти 109.3 pages/sec), тоді як AMD лідирує в Clang compilation (53.2 проти 45 Klines/sec) та Text processing (194.4 проти 184.9 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1411 1367
Cinebench R23 (багатоядерний) 5833 9699

GeekBench v6

File compression 730.2 MB/sec 604.2 MB/sec
Clang compilation 45 Klines/sec 53.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 170.9 pages/sec 109.3 pages/sec
PDF Renderer 188.7 Mpixels/sec 175.5 Mpixels/sec
Text processing 184.9 pages/sec 194.4 pages/sec
Background blur 21 images/sec 32.8 images/sec
Photo processing 64.3 images/sec 47.4 images/sec
Ray tracing 9.73 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1714 1850
Geekbench 6 (багатоядерний) 6571 6779

PassMark

Integer math 38.8 GOps/sec 61.2 GOps/sec
Floating point math 25.4 GOps/sec 33.9 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 21.8M Strings/sec
Data encryption 7.2 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 114 MBytes/sec 211.8 MBytes/sec
Physics 853 Frames/sec 729 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 2947
Passmark CPU (багатоядерний) 10977 16988

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i5-1230U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 10x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 850 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 640 448
TMUs 40 28
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 1,09 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1230U Сайт AMD Ryzen 5 5600H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1230U чи AMD Ryzen 5 5600H?

AMD Ryzen 5 5600H кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує більше кадрів у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1230U чи AMD Ryzen 5 5600H?

Intel Core i5 1230U значно енергоефективніший завдяки низькому TDP (9-15 Вт). Він ідеально підходить для ультрабуків, де важлива тривала робота від батареї, тоді як Ryzen 5 5600H споживає більше енергії.

Чи підходить Intel Core i5 1230U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого відеомонтажу та обробки фото його продуктивність достатня, однак для складних проєктів краще обрати AMD Ryzen 5 5600H, який має вищі показники в багатопотокових тестах.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

За даними бенчмарків, AMD Ryzen 5 5600H трохи випереджає Intel Core i5 1230U в однопотокових тестах Geekbench 6 (1850 проти 1714) та Passmark (2947 проти 2748), хоча Intel лідирує в Cinebench R23 (1411 проти 1367).

Який процесор вибрати для роботи з кодом і компіляції?

AMD Ryzen 5 5600H краще підходить для компіляції завдяки вищій швидкості в Clang compilation (53.2 проти 45 Klines/sec). Для звичайного програмування обидва процесори впораються добре, але Ryzen дасть більше запасу продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.