Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1230U vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1230U та Apple M1 Max — два принципово різних процесори, створені для різних завдань. Перший — енергоефективний чип для тонких і легких ноутбуків на Windows, другий — флагманський ARM-процесор Apple для професійної роботи на MacBook Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, продуктивності в бенчмарках, енергоспоживанні та інтегрованій графіці, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно перевершує Intel Core i5 1230U в усіх аспектах продуктивності: багатоядерні тести Cinebench R23 та Geekbench 6 показують перевагу в 2-2,5 рази. M1 Max також лідирує в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Водночас Intel Core i5 1230U — гідний вибір для офісних завдань, веб-серфінгу та легкої роботи, пропонуючи хорошу однопотокову продуктивність і низьке енергоспоживання. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійних завдань — обирайте M1 Max, якщо бюджетний ультрабук — i5 1230U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23, тоді як Intel Core i5 1230U — лише 5833, що вдвічі менше.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має значно потужніший GPU (35 балів проти 22), що забезпечує кращу роботу з відео, 3D та іграми.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Max випереджає Intel у Geekbench 6 (2431 проти 1714) та Cinebench R23 (1542 проти 1411), що важливо для швидкодії в повсякденних завданнях.
  • Професійні навантаження: M1 Max майже в 2,5 рази швидший у компіляції коду (105,1 Klines/sec проти 45) та обробці фото (122,8 images/sec проти 64,3).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1411 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 5833 12411

GeekBench v6

File compression 730.2 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 45 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 170.9 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 188.7 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 184.9 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 21 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 64.3 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 9.73 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1714 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 6571 12673

PassMark

Integer math 38.8 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 25.4 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 7.2 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 114 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 853 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 10977 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i5-1230U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 0.7 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 10x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 850 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 4096
TMUs 40 256
ROPs 20 128
Обчислювальні блоки 80 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 1,09 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1230U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 14 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1230U чи Apple M1 Max?

Apple M1 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (35 балів проти 22), тому він краще справляється з іграми та 3D-додатками. Однак сумісність з іграми на ARM-архітектурі може бути обмеженою.

Чи варто обирати Intel Core i5 1230U для професійної роботи?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та легкої роботи з документами i5 1230U цілком достатньо. Але для відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції коду краще обрати M1 Max.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Max забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 1230U та Apple M1 Max напряму?

Так, але варто враховувати, що вони працюють на різних архітектурах (x86 vs ARM) і призначені для різних екосистем. M1 Max — для Mac, i5 1230U — для Windows.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Apple M1 Max значно швидший у рендерингу (14,9 Mpixels/sec проти 9,73) та обробці зображень (122,8 images/sec проти 64,3), тому він кращий вибір для відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.