Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1230U vs Intel Core i5 9400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обираючи між Intel Core i5 1230U та Intel Core i5 9400, важливо розуміти, що це два абсолютно різних покоління та класи процесорів. 1230U — це ультрамобільний чип 2022 року з акцентом на енергоефективність, тоді як 9400 — це настільний процесор 2019 року, орієнтований на стабільну багатопотокову роботу. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: тестами, енергоспоживанням та сценаріями використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 1230U виграє в одноядерній продуктивності, енергоефективності та сучасних технологіях, що робить його ідеальним для ноутбуків, офісних завдань та роботи з вебом. Натомість Intel Core i5 9400 демонструє вищу багатопотокову потужність у деяких синтетичних тестах (наприклад, Background blur) і краще підходить для стаціонарних ПК, де енергоспоживання не є критичним. Якщо вам потрібна мобільність та економія заряду – обирайте 1230U. Для бюджетного настільного ПК з акцентом на графічні завдання – 9400.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: 1230U випереджає 9400 у Geekbench 6 (1714 проти 1363) та Passmark (2748 проти 2436), що дає перевагу в швидкодії додатків та ігор, чутливих до одного ядра.
  • Багатоядерні тести: 1230U має вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (5833), але 9400 показує кращу продуктивність у Background blur (35.1 проти 21 images/sec), що свідчить про його силу в специфічних графічних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, однак 1230U споживає значно менше енергії (TDP 9W проти 65W у 9400), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: 1230U має трохи вищий показник (22 проти 20), що забезпечує кращу підтримку сучасних мультимедіа та базових ігор без дискретної відеокарти.
  • Рік виходу та платформа: 1230U (2022) підтримує новіші інтерфейси та пам'ять DDR5/LPDDR5, тоді як 9400 (2019) обмежений DDR4 та застарілим сокетом LGA1151, що впливає на апгрейд.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1411 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 5833 Немає даних

GeekBench v6

File compression 730.2 MB/sec 423.9 MB/sec
Clang compilation 45 Klines/sec 38.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 170.9 pages/sec 114.6 pages/sec
PDF Renderer 188.7 Mpixels/sec 167 Mpixels/sec
Text processing 184.9 pages/sec 141.1 pages/sec
Background blur 21 images/sec 35.1 images/sec
Photo processing 64.3 images/sec 49.1 images/sec
Ray tracing 9.73 Mpixels/sec 7.01 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1714 1363
Geekbench 6 (багатоядерний) 6571 5314

PassMark

Integer math 38.8 GOps/sec 26.5 GOps/sec
Floating point math 25.4 GOps/sec 22.8 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 16.5M Strings/sec
Data encryption 7.2 GBytes/sec 2.8 GBytes/sec
Data compression 114 MBytes/sec 132.9 MBytes/sec
Physics 853 Frames/sec 620 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 11.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2748 2436
Passmark CPU (багатоядерний) 10977 9376

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 7 січня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Coffee Lake
Номер моделі i5-1230U i5-9400
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 6
Частота 1 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 12 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 10x 29x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 850 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 640 192
TMUs 40 24
ROPs 20 3
Обчислювальні блоки 80 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,09 терафлопс 0,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1230U Сайт Intel Core i5 9400
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1230U чи i5 9400?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому 1230U має невелику перевагу завдяки вищим частотам та новішій архітектурі. Однак обидва процесори потребують дискретної відеокарти для сучасних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400 у 2024 році?

Так, якщо у вас вже є материнська плата LGA1151 і ви шукаєте бюджетний варіант для офісних завдань або легкого монтажу. Для нової збірки краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але 1230U споживає лише 9W, що робить його значно економнішим і придатним для пасивного охолодження в ультрабуках.

Чи підходить Intel Core i5 1230U для відеомонтажу?

Так, для легкого монтажу та обробки фото він цілком придатний завдяки високій одноядерній продуктивності. Для професійного 4K-монтажу краще обрати потужніший багатоядерний процесор.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 1230U має трохи кращу інтегровану графіку (22 проти 20 балів), що дозволяє комфортніше працювати з 4K-відео та запускати старі ігри.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.