Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1235U vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1235U та Apple M1 Pro — це два принципово різних підходи до мобільної продуктивності. Перший — гібридний процесор Intel для ноутбуків середнього класу, другий — потужний чип Apple для професійних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони: однопотокову та багатопотокову швидкість, енергоефективність, графіку та реальні сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає Intel Core i5 1235U у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12108 проти 6601) та швидкості роботи з файлами (1230 MB/s проти 448 MB/s). Обидва мають однакову енергоефективність, але M1 Pro пропонує кращу інтегровану графіку та однопотокову продуктивність. Однак i5 1235U — доступніший варіант для повсякденних завдань, де не потрібна максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Pro майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (12108 проти 6601) та Geekbench 6 (10305 проти 6362).
  • Робота з файлами: M1 Pro стискає дані зі швидкістю 1230 MB/s, тоді як i5 1235U — лише 448 MB/s, що впливає на архівування та копіювання.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro набирає 34 бали проти 26 у Intel, що дає перевагу в обробці фото та відео.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Pro лідирує в Geekbench 6 (2328 проти 2089) та Passmark (3804 проти 3215), хоча в Cinebench R23 i5 1235U трохи попереду (1640 проти 1529).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1640 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 6601 12108

GeekBench v6

File compression 448.4 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 24.1 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 156 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 128.9 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 206.3 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 34.7 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 54.1 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2089 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 6362 10305

PassMark

Integer math 50.4 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 33.9 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 17.5M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 9.6 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 150.9 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 736 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 8.4B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3215 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 13387 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i5-1235U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 0,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 13x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 2048
TMUs 40 128
ROPs 20 64
Обчислювальні блоки 80 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1235U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1235U чи Apple M1 Pro?

Apple M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку (34 бали проти 26), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх, особливо на Mac. Однак Intel i5 1235U може бути суміснішим з більшою кількістю ігор через ширшу підтримку Windows.

Чи варто вибирати Intel Core i5 1235U для роботи з відеомонтажем?

Для легкого відеомонтажу i5 1235U підійде, але Apple M1 Pro значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 12108 проти 6601) та обробці фото (102.5 проти 54.1 зображень/с), що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1235U чи Apple M1 Pro?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак M1 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Чи підходить Apple M1 Pro для програмного забезпечення Windows?

M1 Pro не підтримує нативний запуск Windows, але можна використовувати віртуалізацію (Parallels) або емуляцію. Для повної сумісності з Windows краще обрати Intel Core i5 1235U.

Який процесор кращий для повсякденних завдань: Intel Core i5 1235U чи Apple M1 Pro?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео обидва процесори чудові. Intel i5 1235U може бути вигіднішим за ціною, тоді як M1 Pro забезпечує більший запас продуктивності для складніших завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.