Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12400 vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12400 та AMD Ryzen 9 7945HX3D — це два процесори різних класів та поколінь. Перший — доступний 6-ядерний CPU для настільних ПК, випущений у 2022 році, тоді як другий — флагманський 16-ядерний мобільний чип із технологією 3D V-Cache, представлений у 2023-му. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно випереджає Intel Core i5 12400 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 33538 проти 12023) та однопотоковими показниками завдяки новішій архітектурі та більшій кількості ядер. Він також має вищий загальний рейтинг (74 проти 54). Однак Core i5 12400 є більш енергоефективним рішенням для настільних систем із нижчим TDP, що робить його гарним вибором для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ресурсомістких завданнях та іграх — обирайте Ryzen 9 7945HX3D, але враховуйте, що це мобільний процесор, який зазвичай встановлюється в ноутбуки.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i5 12400 має 6 ядер, тоді як AMD Ryzen 9 7945HX3D пропонує 16 ядер, що забезпечує майже трикратну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 7945HX3D (33538) майже втричі вищий, ніж у Core i5 12400 (12023).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D також швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2890 проти 2245), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7945HX3D має значно потужнішу вбудовану графіку (рейтинг 72 проти 31), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових сценаріїв.
  • Платформа та енергоспоживання: Intel Core i5 12400 — настільний процесор із нижчим TDP, тоді як Ryzen 9 7945HX3D — мобільний чип, орієнтований на потужні ігрові ноутбуки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1710 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 12023 33538

GeekBench v6

File compression 879.2 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 65.6 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.7 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 275.6 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 225.9 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 49.5 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 81.2 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2245 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 9788 18224

PassMark

Integer math 60.4 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 47 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 72M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 22.7M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 11.7 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 234.5 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1142 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3519 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 19363 57797

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 22 серпня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-12400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2.5 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FL1
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12400 Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12400 чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

AMD Ryzen 9 7945HX3D забезпечує вищу однопотокову продуктивність та має технологію 3D V-Cache, що дає перевагу в іграх. Однак Core i5 12400 також є гідним варіантом для бюджетних ігрових збірок.

Чи варто обирати Intel Core i5 12400 для робочих завдань?

Так, для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого контенту Core i5 12400 цілком достатньо. Він енергоефективний і не потребує потужного охолодження.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та 3D-моделювання?

AMD Ryzen 9 7945HX3D значно потужніший у багатопотокових завданнях, тому він краще впорається з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими процесами.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори напряму?

Так, але варто враховувати, що Ryzen 9 7945HX3D встановлюється в ноутбуки, а Core i5 12400 — у настільні ПК. Це впливає на можливості охолодження та апгрейду.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core i5 12400 споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер та нижчим частотам, що робить його більш економним для настільних систем.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.