Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12400 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12400 та Apple M4 Max (14-Core) — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший створений для настільних ПК, другий — для потужних ноутбуків MacBook Pro. Незважаючи на різні платформи, їх часто порівнюють через високу продуктивність. У цьому матеріалі ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core i5 12400 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують результати Cinebench R23 та Geekbench 6. Він також має потужнішу інтегровану графіку та новішу архітектуру ARM. Однак Intel Core i5 12400 залишається чудовим вибором для бюджетних ігрових та робочих ПК завдяки сумісності з платформою x86 та нижчою ціною. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте M4 Max, для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — i5 12400.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3996 проти 2245) та багатопотокову (23275 проти 9788).
  • Intel Core i5 12400 побудований на архітектурі x86, тоді як Apple M4 Max використовує ARMv9, що забезпечує вищу енергоефективність.
  • M4 Max оснащений потужною інтегрованою графікою Apple M4 Max GPU (32-core), тоді як i5 12400 має базову графіку Intel UHD 730.
  • Процесор Intel вийшов у січні 2022 року, а Apple M4 Max — у жовтні 2024, що дає останньому перевагу в технологіях.
  • Apple M4 Max призначений для ноутбуків, а Intel Core i5 12400 — для настільних ПК, що впливає на можливості апгрейду та охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1710 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 12023 23841

GeekBench v6

File compression 879.2 MB/sec Немає даних
Clang compilation 65.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 223.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 275.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 225.9 pages/sec Немає даних
Background blur 49.5 images/sec Немає даних
Photo processing 81.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2245 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 9788 23275

PassMark

Integer math 60.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 47 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 72M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 22.7M Strings/sec Немає даних
Data encryption 11.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 234.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 1142 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 15.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3519 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 19363 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i5-12400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 14
Кількість потоків 12 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 48 256
ROPs 24 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12400 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12400 чи Apple M4 Max?

Intel Core i5 12400 краще підходить для ігор на ПК завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. Apple M4 Max потужніший, але має обмежену ігрову бібліотеку.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 12400 та Apple M4 Max безпосередньо?

Так, але слід враховувати різні платформи (x86 vs ARM) та призначення (настільний ПК vs ноутбук). Бенчмарки показують перевагу M4 Max, але вибір залежить від ваших потреб.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max завдяки ARM-архітектурі споживає менше енергії при вищій продуктивності, що особливо важливо для ноутбуків.

Чи варто купувати Intel Core i5 12400 у 2025 році?

Так, це все ще хороший бюджетний процесор для ігор та роботи. Він сумісний з материнськими платами LGA1700 та пропонує достатню продуктивність для більшості завдань.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Max значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 23841 проти 12023) та має кращу інтегровану графіку, тому він краще підходить для професійного відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.