Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12400F vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-12400F та AMD Ryzen 9 7900 — два процесори з різних цінових ніш, але обидва заслуговують на увагу. Перший — бюджетний 6-ядерник для ігрових збірок, другий — потужний 12-ядерник для продуктивної роботи. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно випереджає Intel Core i5-12400F у багатопотокових завданнях — рендерингу, компіляції коду та роботі з архівами, що підтверджують результати Cinebench R23 (24444 проти 12047) та Geekbench 6 (17401 проти 9477). Водночас i5-12400F залишається чудовим вибором для ігор завдяки високій однопотоковій продуктивності та значно нижчій ціні. Якщо ваш бюджет обмежений, а основна мета — ігри, обирайте Intel. Якщо ж ви потребуєте максимальної обчислювальної потужності для роботи, Ryzen 9 7900 — безкомпромісний варіант.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 майже вдвічі швидший за i5-12400F у Cinebench R23 (24444 проти 12047) завдяки 12 ядрам та 24 потокам проти 6 ядер і 12 потоків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 оснащений вбудованою графікою Radeon (оцінка 62), тоді як i5-12400F взагалі не має відеоядра — це важливо для збірок без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 також лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2947 проти 2300), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 9 7900 досягає значно вищої продуктивності при аналогічному TDP, що робить його більш ефективним.
  • Швидкість роботи з даними: Ryzen 9 7900 обробляє файли зі швидкістю 1690 MB/sec (проти 789 MB/sec у i5-12400F) та компілює код удвічі швидше (149.9 Klines/sec проти 69.9 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 12047 24444

GeekBench v6

File compression 789 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 221 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 263.7 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 230 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 49.5 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 77.9 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 16.2 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2300 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 9477 17401

PassMark

Integer math 60.2 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 46.9 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 74M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 11.7 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 235.3 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1210 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 15.9B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3503 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 19528 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-12400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 2.5 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт 142 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12400F Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5-12400F чи Ryzen 9 7900?

Для ігор i5-12400F є більш раціональним вибором через нижчу ціну та достатню однопотокову продуктивність. Ryzen 9 7900 потужніший, але його перевага розкривається лише в багатопотокових завданнях.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7900 замість i5-12400F?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, відеомонтажем або компіляцією коду. Ryzen 9 7900 майже вдвічі швидший у багатопотокових тестах. Для ігор та офісних завдань переплата не виправдана.

Чи потрібна дискретна відеокарта для i5-12400F?

Так, оскільки i5-12400F не має вбудованої графіки. Для роботи системи обов'язково потрібна окрема відеокарта. Ryzen 9 7900 має вбудоване відео, що дозволяє використовувати ПК без дискретного GPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 9 7900 забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у робочих сценаріях.

Який процесор краще підходить для стрімінгу?

Ryzen 9 7900 краще справляється зі стрімінгом завдяки 12 ядрам, які дозволяють одночасно грати та кодувати відео без втрат продуктивності. i5-12400F може бути недостатньо для важких стрімів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.