Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12400F vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12400F та Apple M1 Max — два потужних процесори, створені для різних екосистем. Перший — доступний 6-ядерний CPU для ПК на Windows, другий — флагманський чип Apple для MacBook Pro. Хоча обидва мають високу енергоефективність, їхня продуктивність у реальних завданнях суттєво відрізняється. Розберімося, який процесор краще впорається з іграми, монтажем відео та повсякденною роботою.

Короткий висновок. Apple M1 Max виграє в багатопотокових завданнях — Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 проти 9477 у Intel, а також у компіляції коду та стисненні файлів. Однак Intel Core i5 12400F лідирує в ігрових сценаріях завдяки вищій однопотоковій продуктивності в Cinebench R23 (1704 проти 1542) і кращій сумісності з Windows. Якщо ваш пріоритет — універсальність та ігри, обирайте Intel. Для професійної роботи в macOS — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 12047 у Intel, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Intel Core i5 12400F випереджає в Cinebench R23 (одноядерний) — 1704 проти 1542, що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Max споживає значно менше енергії завдяки архітектурі ARM, що подовжує автономність ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має потужніше вбудоване відеоядро (35 балів проти 31), що дозволяє комфортно працювати з відео та графікою без дискретної карти.
  • Сумісність та екосистема: Intel підтримує Windows та широкий вибір ігор, тоді як M1 Max оптимізований виключно для macOS із обмеженою ігровою бібліотекою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 12047 12411

GeekBench v6

File compression 789 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 221 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 263.7 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 230 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 49.5 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 77.9 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 16.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2300 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 9477 12673

PassMark

Integer math 60.2 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 46.9 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 74M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 22.8M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 11.7 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 235.3 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 1210 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 15.9B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3503 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 19528 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i5-12400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12400F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12400F чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 12400F кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows. M1 Max має обмежену ігрову бібліотеку на macOS.

Чи підходить Apple M1 Max для відеомонтажу?

Так, M1Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки потужній інтегрованій графіці та високій багатопотоковій продуктивності в Geekbench 6 (12673 бали).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Max споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM, що забезпечує довшу автономність.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 12400F та Apple M1 Max за продуктивністю?

Так, вони близькі за загальним рейтингом (54 та 56 балів), але мають різні сильні сторони: Intel лідирує в однопотокових завданнях, M1 Max — у багатопотокових.

Який процесор вибрати для роботи з кодом?

Apple M1 Max кращий для компіляції коду (105.1 Klines/sec проти 69.9) завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Intel також добре справляється, але поступається в цьому аспекті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.