Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1240P vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1240P та AMD Ryzen 5 7600 — два сучасні процесори, які належать до різних архітектурних поколінь. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на мобільні системи, тоді як другий дебютував у 2023 році як десктопне рішення. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Intel Core i5 1240P за більшістю показників: одно- та багатопотокова продуктивність вища на 25-50%, а результати в Cinebench R23 та Geekbench 6 підтверджують його перевагу. Водночас i5 1240P демонструє кращу енергоефективність у мобільному сегменті. Якщо вам потрібен потужний десктопний CPU для ігор або робочих завдань — обирайте Ryzen 5 7600. Для ноутбука з акцентом на автономність підійде Core i5 1240P.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7600 має вищий загальний рейтинг (60 проти 51) завдяки кращій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 5 7600 (14344) на 54% вищий, ніж у Core i5 1240P (9291).
  • Geekbench 6 показує перевагу AMD в одноядерному тесті: 2892 проти 2201, що на 31% більше.
  • Ryzen 5 7600 значно швидший у файловому стисненні (1150 MB/s проти 629 MB/s) та компіляції Clang (99.9 проти 61.4 Klines/s).
  • Core i5 1240P вийшов раніше (2022) та орієнтований на мобільні пристрої, тоді як Ryzen 5 7600 — десктопний процесор 2023 року з вищою продуктивністю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 9291 14344

GeekBench v6

File compression 629 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 61.4 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 212.7 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 278.2 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 196.2 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 39 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 76.8 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 13.8 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2201 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 8643 11734

PassMark

Integer math 64.3 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 44.7 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 49M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 11.8 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 198.3 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 957 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 11.5B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3271 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 17097 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-1240P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт 88 Вт
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 640 128
TMUs 40 8
ROPs 20 4
Обчислювальні блоки 80 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1240P Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1240P чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 забезпечує вищу однопотокову продуктивність (74 проти 58 балів), що критично для ігор. Його результати в Geekbench 6 та Passmark підтверджують перевагу.

Чи варто обирати Intel Core i5 1240P для ноутбука?

Так, Core i5 1240P створений для мобільних пристроїв. Він має хорошу енергоефективність (100 балів) і достатню продуктивність для повсякденних завдань, але поступається десктопному Ryzen 5 7600.

Який процесор швидше працює з багатопотоковими завданнями?

AMD Ryzen 5 7600 значно швидший: його багатоядерний результат Cinebench R23 (14344) на 54% вищий, ніж у Intel (9291). Це робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу.

Яка різниця в енергоефективності між цими процесорами?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Core i5 1240P споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що важливо для ноутбуків.

Який процесор краще підходить для роботи з графікою та фото?

AMD Ryzen 5 7600 демонструє вищу продуктивність у фонових завданнях (58.8 images/s проти 39) та рейтрейсингу (20.7 проти 13.8 Mpixels/s), тому він кращий для професійної роботи з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.