Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1240P vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1240P та AMD Ryzen Z1 — два сучасні процесори, які часто зустрічаються в ультрабуках та портативних ігрових пристроях. Обидві моделі пропонують високий рівень енергоефективності, але відрізняються архітектурою, частотами та результатами в бенчмарках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також у реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 випереджає Intel Core i5 1240P за більшістю тестів: однопотокова продуктивність вища на 12%, багатопотокова — на 6%. У Geekbench 6 та Cinebench R23 Ryzen Z1 демонструє кращі результати, особливо в одноядерних завданнях. Водночас Intel Core i5 1240P має вищу швидкість у веб-браузингу (HTML5 Browser) та рендерингу PDF. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність в іграх та важких додатках, обирайте Ryzen Z1. Для офісних завдань та роботи з документами достатньо можливостей Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має вищий загальний рейтинг (55 проти 51) та кращу однопотокову продуктивність (65 проти 58).
  • У Cinebench R23 Ryzen Z1 набирає 1796 балів в одноядерному тесті, що на 19% більше, ніж 1510 у Intel Core i5 1240P.
  • Швидкість стиснення файлів у Ryzen Z1 сягає 1008.9 MB/s, що значно перевищує 629 MB/s у конкурента.
  • Intel Core i5 1240P випереджає в HTML5 Browser (212.7 проти 184.9 сторінок/с) та PDF Renderer (278.2 проти 208.1 Mpixels/с).
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ryzen Z1 випущено на рік пізніше (2023 проти 2022).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 9291 9890

GeekBench v6

File compression 629 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 61.4 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 212.7 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 278.2 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 196.2 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 39 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 76.8 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 13.8 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2201 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 8643 8874

PassMark

Integer math 64.3 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 44.7 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 49M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 11.8 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 198.3 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 957 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 11.5B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3271 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 17097 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-1240P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 9-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 640 256
TMUs 40 16
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1240P Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1240P чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 демонструє вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Він також має кращу інтегровану графіку (34 проти 28 балів), тому забезпечує більш плавний геймплей.

Чи варто обирати Intel Core i5 1240P для роботи з документами?

Так, Intel Core i5 1240P чудово підходить для офісних завдань. Він показує високу швидкість у тестах Text processing (196.2 стор./с) та HTML5 Browser, що робить його зручним для веб-серфінгу та роботи з текстом.

Який процесор ефективніший за енергоспоживанням?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Вони споживають приблизно однакову кількість енергії, тому вибір залежить від інших характеристик.

У яких завданнях Intel Core i5 1240P перевершує AMD Ryzen Z1?

Intel Core i5 1240P випереджає в рендерингу PDF (278.2 проти 208.1 Mpixels/с) та веб-браузингу (212.7 проти 184.9 стор./с). Він також швидше обробляє фото (76.8 проти 74.7 зображень/с).

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen Z1 має вищу багатопотокову продуктивність (20 проти 19 балів) та кращі результати в Cinebench R23 багатоядерному (9890 проти 9291), що робить його більш придатним для відеомонтажу та рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.