Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450H vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450H (2022) та AMD Ryzen 7 3800XT (2020) — два процесори різних поколінь і платформ. Перший — мобільний чип для ноутбуків, другий — настільний CPU для ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: чи то робота з багатопотоковими додатками, чи то ігри, чи то повсякденні задачі.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450H виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1587 проти 1354, Geekbench 6: 2246 проти 1674) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків. Натомість AMD Ryzen 7 3800XT значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 12955 проти 9947, Passmark багатоядерний: 23604 проти 16981) завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Якщо вам потрібна мобільність і хороша одноядерна швидкість — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК з акцентом на рендеринг або компіляцію — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 12450H помітно швидший — 1587 проти 1354 балів у Cinebench R23, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 3800XT лідирує завдяки 8 ядрам/16 потокам — 12955 балів у Cinebench R23 проти 9947 у Intel, що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Intel 12450H споживає менше (45 Вт TDP) порівняно з AMD (105 Вт TDP), що робить його економнішим.
  • Інтегрована графіка: Intel має вбудовану графіку UHD (рейтинг 29), тоді як AMD 3800XT потребує дискретної відеокарти (рейтинг 32), хоча різниця незначна.
  • Платформа та сумісність: Intel 12450H — мобільний процесор для ноутбуків (сокет BGA), а AMD 3800XT — настільний для ПК (AM4), що визначає сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1587 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 9947 12955

GeekBench v6

File compression 719.1 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 57.2 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 201.6 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 238.8 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 230.7 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 39.5 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 74.2 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 12.4 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2246 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 8489 8981

PassMark

Integer math 56.5 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 42.1 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 205.6 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 920 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 12.6B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3376 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 16981 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i5-12450H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 39x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,92 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450H Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12450H чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Intel Core i5 12450H має вищу одноядерну продуктивність (1587 проти 1354 у Cinebench R23), що забезпечує кращу швидкодію в більшості ігор. Однак AMD 3800XT може бути кращим у багатопотокових сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core i5 12450H споживає лише 45 Вт, тоді як AMD Ryzen 7 3800XT — 105 Вт. Тому Intel значно економніший.

Чи варто використовувати AMD Ryzen 7 3800XT для рендерингу?

Так, AMD Ryzen 7 3800XT чудово підходить для рендерингу завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що дає 12955 балів у Cinebench R23 — майже на 30% більше, ніж у Intel.

Який процесор новіший?

Intel Core i5 12450H вийшов у січні 2022 року, а AMD Ryzen 7 3800XT — у липні 2020 року. Intel на півтора року новіший.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори напряму?

Так, але з урахуванням сфери застосування: Intel 12450H призначений для ноутбуків, AMD 3800XT — для ПК. Порівняння показує, що настільний AMD потужніший у багатопотокових задачах, а мобільний Intel — в одноядерних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.